Facebook, Uygulamasının En Son Sürüm Güncellemesinde Play Store’u Hiçe Sayıyor!

Teknoloji ile ilgili Sorunlarınız için 0888 233 7373 Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Yeni gelen raporlara göre, Facebook’un en yeni güncellemesi Android kullanıcılarına Google Play Store’u pas geçerek direkt olarak aktarılıyor. Uygulama pazarından kullanıcılara sosyal ağın Android uygulamasının yeni versiyonunun çıktığına dair bir bilgilendirme gelmesi yerine, bazı kullanıcılar Facebook’u açtıklarında yeni bir güncellemenin yüklenmeye hazır olduğuna dair bir pencere görüyorlar.

Görünene göre uygulama, güncellemeyi kullanıcılara haber vermeden arka planda indiriyor ve indirdikten sonra yüklenmesinin istenip istenmediğini soruyor. Ayrıca en yeni versiyon, gelecekteki güncellemeleri Wi-Fi’a bağlıyken sormadan otomatik olarak indirme iznine de sahip. Android için Facebook’un en yeni versiyonunda yer alan diğer değişiklikler, profil fotoğrafını değiştirebilme özelliği, iyileştirilmiş mesajlaşma ve akış üzerinden haberi gereksiz olarak işaretleme ya da silebilme seçeneği.

Şu an için bu güncelleme şekliyle karşılaşan kullanıcı sayısı az, fakat bu durumun gerçekliğini veya garipliğini değiştirmiyor. Sizlerin arasında da bu şekilde bir seçenekle karşılaşan ve yeni versiyonu direkt olarak indiren var mı?

Kaynak: Phandroid

BENZER YAZILAR

 • opix

  simdi bu durum bende 1 aydir var
  soyle ki faceyi aciyorum uygulamadan.
  gunceleme varsa bi pencere aciliyor yuklensinmi diye daha sonra google storeden indiriliyor gosteriyor.

 • Tahir Ulusoy

  Yok sürekli kullanıyorum ama öyle bir şeyle karşılaşmadım

 • yedcor

  şu an itibari ile jb yüklü s3 te öyle bir uyarı gelmedi.

 • kalvin

  eski versiyonda profil resmi değiştirme özelliği yok muydu ? ( not: android kullanmıyorum)

 • Serdar

  Facebook uygulamsı güzel ama cok fazla ram harcıyor ben kullanmıyorum..
  İnternet sayfasından giriyorum öyle daha ii..

 • Kutlay

  Az önce play store aracılığıyla güncelleme geldi. Yenilikler kısmında yukarıda bahsettikleriniz sıralanmıştı.

 • http://kill-bane.tumblr.com/ killbane

  hiçbir uygulama izinsiz güncellemeye açık bırakmadığım halde, geçenlerde facebooka girdiğimde arkaplanda bir indirme olduğunu fark ettim, bildirim penceresini açtığımda facebookun güncellendiğini gördüm. s2 kullanıyorum. profil fotoğrafı değiştirme tam olarak işkenceydio. mesajlaşmada da bazen sıkıntı oluyor, düzeltilmiş sanki.

 • dilek

  Malesef artık google play den facebook u kullanamıyoruz,sürekli güncellemeden bıktık ve dahada kötüsü dahada beter oluyor,face i miz androidden çalışamaz duruma geldi kimsede bu konuyla alakadar olmuyor,sürekli de hergün de güncellememi olurmuş yani ve çokda berbat ettiler,silip attık,yenilerini hatta en son en iyisini arıyoruz hep,,hiçde memnun değiliz,bıktık berbat ettiler iyice,ayrıca google playde aynı hiç iyi değil berbat yani hiçbirşey yok,bence başka yerler daha iyi ,aman güncelllemeyelim kalsın yaaa ))) :-#