Android Teknik Bilgi

Google Maps Navigasyon Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

teknoloji hattı

Google‘ın Haritalar hizmeti, tüm dünyada farklı platformlardaki cihazlarla kullanılabiliyor. Haritalara ek olarak, uygulamanın kendi yönlendirme eklentisi de bulunuyor. Bu sayede, onlarca liralık Navigasyon uygulamalarını satın almak yerine Google Maps‘in çok daha hızlı ve stabil eklentisini kullanabiliriz. Fakat, bu hizmet ne yazık ki her bölgede kullanılamıyor.

Özgürlükler platformu Android, sınır tanımaz olduğunu tekrar gösterdi. Google Maps uygulaması bir süre önce kırmayı başaran geliştiriciler, her yeni versiyon için Navigasyonun tüm bölgelerde kullanılabildiği yükleme dosyaları yayınlıyorlar. Artık Google Maps’in oldukça iyi yönlendirme yapabilen Navigasyon eklentisini Türkiye de dahil olmak üzere Google Haritalarında yer alan her bölgede çalıştırabileceğiz!

5.11 versiyonlu Maps uygulamasını Android cihazınıza yükleme işlemlerini gerçekleştirerek kurabilirsiniz. Bu kurulumu gerçekleştirmek için birden fazla yönteme başvurulabiliyor. Önce Çin ve daha sonra xda-developers forumunda yayınlanan bu yöntemleri, Levent Kulaçoğlu‘nun Android Türkiye forumumuzda yayınlamış olduğu rehberden adım adım uygulayabilirsiniz.

AndroidTurkiye .Net forumumuzdaki Google Maps rehberine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Lütfen konuyla alakalı sorularınızı forumdan, sadece bu rehber başlığı altında sorunuz. Bizi takip etmeye devam edin!

[GOOGLE MAPS] Google Maps Navigasyon Kilidinin Açılması

teknoloji hattı
Yorumlar
Yöresel Lezzetler - Can Lezzetler

Popüler Yazılar

Yukarı

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Lütfen, bizi desteklemek için yazıyı paylaşın.