Android Haberleri

Samsung Galaxy S III’de “Akıllı Bekleme” özelliği nedir, nasıl kullanılır?

teknoloji hattı

Samsung Galaxy S III temiz görüntüsü, ekran büyüklüğü ve parlaklığı ile rakiplerinden farklı olduğunu kanıtladı. Her ne kadar parlaklık için pil ömrü etkilensede Samsung, kullanıcısına parlaklık seviyesi için düzenleme yapma imkanı tanıyor.

Çoğu telefon üreticisinin sağladığı otomatik parlaklık ayarı istenilen performansı vermiyor, bu noktada “Smart Stay” olarak adlandırılan “Akıllı Bekleme” özelliği Samsung tarafından devreye alınmış.

“Akıllı Bekleme” için yeni Galaxy S3’de çığır açan özelliklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Android 4.0 ve üzeri sürümlerde çalışan özellik yüz tanıma teknolojisiyle eğer ekranı izliyorsanız en iyi kullanıcı deneyimi için yüksek düzeyde parlaklık sağlayıp ekranı kapatmıyor. Ekranı izlemeyi bıraktığınızda “Akıllı Bekleme” telefon parlaklığını azaltıp uyku moduna geçiyor.
“Akıllı Bekleme” telefonun ön kamerası sayesinde belli aralıklarla davranışınızı takip ediyor. Bu özellik sayesinde Samsung Galaxy S III, film, müzik, maç videosu izlerken; makale, haber okurken aniden ekranı karartmıyor.

Telefonumuzda “Akıllı Bekleme” ayarını nasıl yapabiliriz?
Ekranın üst bölümünde yer alan Android tarafından geliştirilen “Bildirimler” çubuğunu aşağı çekiyoruz,
“Ayarlar” menüsü ve bu menü içinde yer alan “Görüntü” sekmesini tıklıyoruz.
Bu sekme altında “Akıllı Bekleme” başlığı yanındaki kutucuğu tıklayıp çalışır hale getiriyoruz.
Kutucuğu tıkladıktan sonra zaman ayarını yapabiliyoruz.
“Akıllı Bekleme” özelliği devreye girdiğinde bir göz işareti telefon ekranının üst kısmında gösteriliyor.

Son olarak Samsung Galaxy S3’ün bu özelliğinin çok kullanışlı olduğunu ve akıllı telefon sektöründe Samsung’un sağladığı bir yenilik olduğunu ekleyebiliriz.
Telefonunuzun sizi izlediğini bilmek de farklı bir duygu hissettirecektir.

Kaynak: Android Central

teknoloji hattı
Click to comment

0 Comments

 1. movie

  19 Temmuz 2012 at 15:35

  Galaxy Note tatbik edebilirmiyiz bunu
  android 4.0.4 yüklü bende

  • gamze

   19 Temmuz 2012 at 16:33

   arkadaşım sanırım telefonun ön yüzünde bunun için akıllı sensör olması gerekiyor.

 2. Alper

  19 Temmuz 2012 at 16:28

  Note da yok galiba bu görüntü menüsü bende 4.0.4 yüklü

 3. gamze

  19 Temmuz 2012 at 16:33

  evet süper bir özellik ama ne yazıkki bazı arkadaşlar bunu kullanmayı beceremiyor. telefonu çok aşşağıda tutup ekrana bakarken telefonun onları algılamasını bekliyor. ben çok çok ama çok memnunum. iphone da kullandım ama bundan çok memnunum. asla değiştirmeyi düşünmüyorum artık. samsung diyorya “seni anlar” evet doğru beni anlayan tek telefon. tşkrlr samsung.

 4. metin

  19 Temmuz 2012 at 17:22

  s2 de habire ekrana müdahale etmekten bıkmıştım..çok iyi ….

 5. kadir

  19 Temmuz 2012 at 23:10

  vala o kadar da işe yaramıyor.. karanlık ortamda kamera yuzu algılamadıgı icin bu ozellık pek işlevsel kullanılamıyor.. eksık yonu bu

  • Fedai

   20 Temmuz 2012 at 11:52

   kadir bey zaten özelliği aktifleştirdiğiniz zaman karanlık ortamlarda , arkanızda parlak bir ışık kaynağı olduğunda ve on kamera başka bir uygulama için kullanıldığında istenilen performansı vermeyeceğini belirtiyor telefon 🙂

 6. fahrettin

  20 Temmuz 2012 at 16:10

  arkadaşlar galaxy note 4.0.4 bir arkadaşım akıllı sensör olması lazım demiş note da da var akıllı sensör sadece yazılımsal bi olay bu 4.1.0 sürümünde gelecektir eminim

 7. Caner

  20 Temmuz 2012 at 18:54

  Bu kadar önemli birşey değil markette 2 uygulama var ikiside aynı görevi yapıyor. Ayrıca bu özellik açıkken sürekli gözü taradığı için şarj daha hızlı bitiyor. Ben çok lazım olduğunda ekranın açık kalması bu özelliği açmak geriği ışık süresini 10 dk yapıyorum oluyor gidiyor. Sürekli açık kalacak birşey değil…

 8. Rehman

  22 Temmuz 2012 at 09:59

  Arkadaslar bende samsung galaxy note var amma android 2 yuklu note`ye nasil android 4.0 yukleye bilirim (Azerbaycanda yasiyorum)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Lütfen, bizi desteklemek için yazıyı paylaşın.