Android Telefonları

Sony’nin Yeni Telefonları “C2105” ve “ HauShan” Detaylanıyor

teknoloji hattı

CES 2013’te Xperia Z ile boy gösteren Japon üretici, teknik özelliklerinin yanı sıra şık tasarımı ve sıvı geçirmez bir yapı sunan telefonuyla uzun süre gündemde kaldı. Avrupa’da birçok ülkede telefon için ön sipariş süreci devam ederken, kullanıcılar telefonu şubat ayı içerisinde tecrübe etmeye başlayacak.

Sony’nin önümüzdeki ay Barselona’da gerçekleşecek MWC 2013 etkinliğinde de bir dizi modeller duyuracağı iddia ediliyor. Yılın son çeyreğinde GLBenchmark veritabanında ortaya çıkan telefonların ilki C2105 olarak adlandırılıyor.

Telefonun kamerasıyla çekilen bir fotoğrafın Picasa’da ortaya çıktığı görülürken söz konusu teknik özellikler ise şu şekilde sıralanıyor: Android 4.1.2, 1GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon S4 Pro ailesine mensup MSM8227 ya da MSM8627 çipset, Adreno 305 GPU ve 840 ve 480p çözünürlüğünde ekran. Telefonun 5MP kameraya sahip olduğu bildirilirken RAM miktarı noktasında ise herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Bir diğer telefon ise HauShan olarak adlandırılıyor. Telefon, C2105 modeline nazaran daha gelişmiş detaylar sunuyor. Görselleri sızdırılan telefon hakkında bazı değerlendirmelerde bulunacak olursak; HauShan ön bölümü ile Xperia Z’ye benzerlik gösterirken arka bölüm ise Xperia ZL modelini andırıyor. Ekran boyutu hakkında net bir ifade yok fakat çözünürlük 1280 x 720p ve ön bölümde yer alan tuşların ekrana konumlandırıldığı görülüyor.

Android 4.1.2 Jelly Bean ile çalışan telefonun güç birimini 1.7GHz saat hızında çalışan krait mimarili Snapdragon S4 Pro MSM8960T çipset, 1GB RAM ve Adreno 320 grafik birimi oluşturuyor. Kamera yetenekleri henüz netleşmeyen telefonun önümüzdeki ay gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde resmiyet kazanması bekleniyor. Sızdırılan görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

kaynak: xperiablog1, xperiablog2

teknoloji hattı
3 Yorum

3 Comments

 1. kursat

  29 Ocak 2013 at 19:09

  Haushan modeli çıkacağı tarih için orta seviye bir cihaz olmakla beraber test sonuçlarına göre şuan ki üst seviye cihazlarla yarışacak bir telefon olacak gibi..bu sene sony güzel ve akıllı hamleler yapıyor… Pazarlama stratejisini iyi gerçekleştirebilirse hatrısayılır bir başarı elde edecektir…

 2. Ahmet Tanriverdi

  29 Ocak 2013 at 20:19

  Markalar ha bire yeni modeller çikariyor. Ama hiç biri piyasada yok nedense. Boyuna caka satacaklarina biraz da servise önem verseler ya?

 3. Berkhan Oğulcan Akçay

  30 Ocak 2013 at 12:32

  O alttaki saydam şerit mi acaba? Öyle görünüyor sanki. Yine güzel bir tasarım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Lütfen, bizi desteklemek için yazıyı paylaşın.