Android Haberleri

Sony, Xperia Cihazları için Resmi Flash Uygulamasını Kullanıcılara Sundu

teknoloji hattı

Sony Xperia kullanıcıları yayınlanan resmi romların yanı sıra root işlemleri için XDA geliştiricilerinin oluşturduğu Flash Tool uygulamasını kullanmaktadır. OTA ya da Pc Companion üzerinden sunulan güncellemeler kendilerine ulaşmadan diledikleri ülkeye ait güncellemeyi indirebilmekte bunun yanında geri dönük sunulan romlarda yine bu uygulama yardımıyla yüklenebilmektedir.

Sony adı altında sunduğu Xperia’larla önemli bir çıkış yakalayan ve kullanıcı dostu olma yolunda önemli adımlar gerçekleştirmek isteyen şirket kullanıcılar açısından oldukça olumlu bir hamle gerçekleştiriyor. Sony kendi resmi Flash uygulaması için beta sürümünü yayınladı. Uygulama sayesinde bootloader kilidi olan cihazlar için bundan sonra rom yüklemeleri sağlanabilecek ve kullanıcı memnun kalmadığı güncelleme sonrası geriye dönüş yapacak. Bunun yanında uygulama yardımıyla fabrika ayarlarına dönüş yapılabilecek.

Samsung telefonlarda da yine odin adlı uygulamayla bu işlemler gerçekleştirilirken bir hatırlatmada bulunmakta yarar var odin resmi bir uygulama değil. Sony’nin sunduğu bu yenilik kullanıcılar arasında büyük beğeni kazanacaktır. Henüz beta aşamasında olan uygulama şu aşamada sadece üç cihaz tarafından desteklenmektedir. Xperia S, Xperia ARC ve ARC S kullanıcılar uygulamayı bilgisayarlarına kurup üye olarak tecrübe edebilirler.

Xperia cihazlar için flash uygulaması indirme linki: http: developer.sonymobile.com

Tanıtım Videosu

PKSyZ2amVNY” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: xperiblog.net

teknoloji hattı
Yorumlar
Yöresel Lezzetler - Can Lezzetler

Popüler Yazılar

Yukarı

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Lütfen, bizi desteklemek için yazıyı paylaşın.