Android Haberleri

Sony Xperia S için Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri Yazıyı Beğendiniz mi?

Sony’nin Ericsson ile ortaklığını sonlandırdıktan sonra pazara sunduğu ilk ürün olan Xperia S için yaz döneminde Ice Cream Sandwich güncellemesi yayınlanmış ve şu ana dek güncelleme noktasında herhangi bir hareketlilik söz konusu değildi. Sony’nin Jelly Bean güncellemesi alacak cihazlar listesinde yer alan Xperia S için güncellemenin hangi tarihte sunulacağı ise net değil.

Muhtemelen 2013 yılının ilk döneminde Jelly Bean güncellemesine kavuşacak telefon için şu günlerde küçük çaplı bir güncelleme yayınlandı.

6.1.A.2.55 versiyon numaralı güncellemeyi Sony PC Companion üzerinden bazı kullanıcıların yükledikleri görülmekte. Güncelleme ilk olarak Singapur’da sunulurken kısa süre içerisinde birçok bölgede yayınlanması bekleniyor.

Güncelleme ile birlikte hangi yeniliklerin geldiği tam olarak net değil fakat XDA sitesinde bazı kullanıcı deneyimlerini burada aktarmak istiyorum.

Baseband versiyonunda yapılan değişiklik, daha iyi dokunmatik deneyimi, kamera noktasında iyileştirmeler ve daha iyi pil ömrü sunulan yenlikler arasında yer almakta. Görsel anlamda herhangi bir değişiklik olmadığı da ifade edilmektedir.

Güncellemeyi yükleyen okuyucularımız da deneyimlerini bizlerle paylaşabilir.

kaynak: xperiablog.net

teknoloji hattı
Click to comment

0 Comments

 1. mehmet

  19 Kasım 2012 at 19:14

  Bende Xperia s var dışardan gelme güncelleme gelmedi daha bana göre mobil net hızı s 3 den bile hızlı çünkü ben onex de kullandım s3 sırf mobil net ıcın bunu aldım bide batarya sorunu olmasa cok erken bitiyor keşke 2500 mah yapsalardı..

 2. minur

  19 Kasım 2012 at 19:17

  ben dün yükledim ama herhabgi bi değişiklik farketmedim doğrusu.pek kurcalamamakla birlikte..

 3. bahadir

  19 Kasım 2012 at 19:29

  Ben turkcellden aldim telefonu fakat guncelleme goremedim neden acaba
  Acaba bu si numarasi diyolar o yuzdenmi

 4. kemal

  19 Kasım 2012 at 20:45

  bi s3 kullanıcısı olarak sonyninde güncelleme haberini bu siteden takip edebilmek beni memnun etti çünkü genellikle gücelleme haberleri s3 üzerinden oluyordu sony ve diğer cihazlardanda bu siteden haberlerini duymak çok hoşuma gitti

 5. Hakan

  20 Kasım 2012 at 11:05

  Bir SONY telefonu bir XPERIA S güncelleme haberiyle karşılaşmak ne güzel 🙂 Biz daha JB 4.1 bekleye duralım onlar ancak telefon firmware güncellemesi yayınlasınlar neyse bunada şükür. 6.1.A.2.45 sürümü vardı zaten, bundan önce 27 Eylülde 2.50 yayınlamışlardı ama PC Comp üzerinden hiç güncelleme alamadık. Bakalım bu 2.55 sürümü Türkiyedeki Xperia S’lere ne zaman verilecek?…

  Birde sormak istiyorum: Xperia S içinde kendi ” Update Center” diye uygulaması var fakat ben hiç burdan güncelleme geldiğini görmedim. Hep de PC ye bağlayıp PC Comp üzerinden güncelleme kontrolü ve yüklemesi yapabiliyoruz. Yurtdışından alınıp burda Xperia S kullananlar ise telefondan update bildirimi alıyoruz Sony bildiriyor diyorlar.

  • Marin

   20 Kasım 2012 at 14:23

   Xperia S i geçen mayıs da aldım ozaman bir kere telefondan güncelleme geldi. Sonra PC Compain ile takip ettim güncellemeyi. Forumda Sony den de bahsedilmesi ilginç geldi bana da 🙂

  • emrahYILDIRIM

   4 Aralık 2012 at 15:13

   Benim cihazımın sürümüde şuan 6.1.A.2.45 , telefon Fransa’dan geldi, ‘Update Center’ uygulamasına girdiğimde ‘Telefonunuzda,mevcut en son sistem güncellemeleri yüklüdür.’ yazıyor.

 6. yakup

  21 Kasım 2012 at 01:03

  Türkiye’de bu sızıntı’yi yükleyeblyo muyuz

 7. Hamza

  21 Kasım 2012 at 18:52

  Xperia S i ilk çıktığında eşime hediye olarak aldım eşim çok memnun bu zamana kadar 2 kez pc üzerinden güncelleme yaptım kendi üzerinde Update Center de hiç günceleme almadım. Telefonların ekranları büyüdükçe ve özellikleri arttıkça bataryaları normal olarak çok kısa sürede bitiyor buna bizim yapabileceğimiz bir şey yok fakat eğer yanınızda çanta taşıyor sanız sony center lar da taşıması kolay şarj pilleri satılıyor ben eşime aldım çok memnun telefonunu 3 kez ful şarj ediyor fiyatı 50 TL. idi şuan ne kadar bilemiyorum ama tavsiye ederim. aşağıdaki linkte ürünle ilgili bilgiler bulabilirsiniz.
  http://www.sony.com.tr/hub/hafiza-depolama-piller/9

 8. Novalp

  22 Kasım 2012 at 16:09

  Xperia S Kullanıcısıyım. Sony’nin Jb çıkarmasını bekleyemedim CM10 a geçtim 2 haftadır kullanıyorum. Ufak tefek problemleri var ama yinede günlük kullanıma uygun gibi, telefonun sesi hafif kısık onun dışında, yinede SONY kendi çıkarırsa JB yi CM10 da resmi driver ları kullanır tertemiz bi ROM olur. Sony bu update olayında çok yavaş maalesef. Ama en azından Update yaptığında sorunsuz oluyor genelde. Xperia S ‘den çok memnunum ama keşke arkadaşında bahsettiği gibi biraz daha büyük batarya olsaymış.

 9. ahmet

  22 Kasım 2012 at 23:24

  arkadaşlar ben sony xperi s aldım Yurt dışından bana bitane güncelleme msj geldi yüklerim ama bu seferde nete girdiğim zaman hatı kesiyor yani sim kartı kapatıyor be bağlantı kopuyor lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Lütfen, bizi desteklemek için yazıyı paylaşın.