Android Telefonları

Sony Yuga, Suya ve Toza Dayanıklı Bir Yapının Yanında OptiContrast Ekrana Sahip Olacak

teknoloji hattı

Mobil Dünyal Kongresi’nin yıldızları arasında kesinlikle Sony Yuga yer alacak. Yılın son döneminde telefon hakkında sayısız iddia karşımıza çıkarken, Sony cephesinde henüz cihazı doğrulayan bir gelişme yaşanmadı. Japon üreticinin fan sitesi olarak adlandırılan Xperiablog.net’in iddialarına göre telefon Xperia Z olarak adlandırılacak ve bunun yanında bazı özel detaylarda karşımıza çıkacak. Telefonun bir süre önce Uluslararası İletişim Komisyonu (FCC) tarafından doğrulandığını da hatırlatalım.

Şirketlerin son dönemde sunduğu üst seviye akıllı telefonlarda artık standartlaşan dört çekirdekli S4 Pro APQ8064 birimini kullanan telefonda 2GB sistem belleği ve Adreno 320 GPU karşımıza çıkıyor. Android 4.1 Jelly Bean ile çalışacak telefonun 12mp Sony Exmor RS kamerası, 2330mAh pil gücü ve 5-inç boyutunda Full HD panelden oluşan LCD ekranı önemli detaylar arasında yer alıyor.

Telefon için karşımıza çıkan son iddia ise su geçirmez bir yapının yanında toza ve darbelere karşı IP57 derecelendirmesine sahip olmasıdır. Hatırlanacağı üzere firmanın Xperia Tablet S ve Xperia V modelleri de aynı yapıyı sunmaktadır. Xperia Z, bu yapısına rağmen 139 x 71 x 7.9mm boyutlarıyla oldukça zarif bir tasarım sunacak.

Önümüzdeki dönem iddialı modeller arasında konumlandırmak istenen ve agresif bir rekabet oluşturması hedeflenen telefonda OptiContrast ekranda kullanılabilir. Halihazırda şirketin Xperia Tablet S, Xperia T/TX/V ve bazı televizyon modellerinde konumlandırdığı bu teknoloji; ayrıntılı siyah tonlamanın yanında yüzey parlamaları en aza indirgeyerek daha gerçekçi görüntüler sunmaktadır. Detayları aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

5GTQ93kSwug&feature” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknoloji hattı
Yorumlar
Yöresel Lezzetler - Can Lezzetler

Popüler Yazılar

Yukarı

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Lütfen, bizi desteklemek için yazıyı paylaşın.