Android Oyunlar

Türkiye’den Android Market (Google Play)’de ki Ücretli Uygulamalar Nasıl Görülür ve Satın Alınır?

teknoloji hattı

Türkiye’den Android (Google Play)’de ki Ücretli Uygulamalar Nasıl Görülür ve Satın Alınır?

Android, Google‘ın geliştirdiği son zamanlardaki en büyük ve heyecan verici bir projedir. Bu projeyle birlikte Mobil platformları düşünülemeyen noktalara gelmiş ve süphesiz daha da ilerleyecektir. Android cihazlarının Apple’ın iPhone’larına karşı en büyük rakip olmasının yanı sıra, Android Market‘in de (yeni adıyla Google Play Store) Apple‘ın AppStore‘una karşı en büyük rakip olduğu aşikar.

Türkiye’den Android Market (Google Play)’de ki Ücretli Uygulamalar

Apple, AppStore’unu 2 yıl önce açmış olmasına rağmen şuanda 600.000 uygulama ile 2 yıl sonra bu işe başlamış Android’in Market’indeki 450.000 uygulamaya sahip olması ve Android Market’in bu performansla büyük bir hızla büyümesiyle bir yıla kalmaz AppStore’u geçeceği tahminleri de, Android’in ne kadar başarılı ve geleceğe yönelik bir proje olduğunu göstermekte. Hızla yükselen ve şuanda hergün 850.000 Android cihazının aktif edilmesi de bunun ispatı niteliğindedir.

Ülkemizde de aktif bir şekilde satılan Android telefonları olmasına rağmen maalesef bazı telif hakları ve vergi sistemleri sebebiyle Google, Android Market’i tam olarak Türkiye’deki kullanıcılara henüz açmadı.

Türkiye’den Market’e girildiğinde bir çok uygulama(Türkiye’de gösterilmesi kısıtlı olan uygulamalar), paralı uygulamalar gözükmediği gibi ayrıca satın da alınamamakta.

Ancak biz sizlere Türkiye’den Android Market’teki sınırlamayı kaldırmayı ve ücretli uygulamalar nasıl görülür ve satın alınır aşağıda anlatacağız.

Market’teki Tüm Sınırlamaları Kaldırma ve Ücretli Uygulamaları Görüntüleme

Not: Bu işlemler için telefonunuzun Root’lu olması gerekmektedir!

Market Access, 1. Yöntem

1. İlk olarak Market’teki tüm uygulamaları görüntülemek (paralılar dahil) için Market Access uygulamasını BURADAN İNDİRİN yada yan taraftaki QR kodunu telefonunuzdan taratın ve telefonunuza kurun!

2. Market Access uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra açın ve Providers sekmesine tıklayın.

3. Listeden T-Mobile (US) seçeneğine basın.

4. Settings menüsüne geçin ve Emulate on boot (telefon açıldığında otomatik çalıştır) seçeneğini seçili hale getirin.

Market Enabler, 2. Yöntem

1. İlk olarak Google Play Store‘dan Market Enabler‘ı indirmek için BURAYA TIKLAYIN.

2. Market Enabler’ı telefonunuza kurduktan sonra açın ve yukarıdaki sekmeden Settings list bölümünü açın.

3. Settings list bölümünden [us] T-Mobile (T-Mobile) seçeneğinin üzerine parmağınızı basılı tutun taki küçük bir pencere açılana kadar.

4. Açılan küçük pencereden fake this provider now seçeneğine tıklayın ve market sınırlamanızı kaldımış olacaksınız.

Not: Market Enabler’ın ücretsiz versiyonunda açılışta otomatik ayarlama seçeneği bulunmamaktadır. Bu özellik sadece paralı versiyonunda mevcuttur. Bu sebeple her telefonu açtığınızda bunu tekrarlamanız gerekir.

Market Unlocker, 3. Yöntem

1. Play Store’da en son yerini almış, fonksiyonları diğer benzerlerinden farklı ve daha gelişmiş ve karışık bir uygulamadır. Market Unlocker‘ı Play Store‘dan telefonunuza indirmek için BURAYA TIKLAYIN!

2. Telefonunuza yüklemiş olduğunuz Market Unlockler uygulamasını açın.

3. Android Market 2.x versiyonları için Enable Unlocker butonunu On(açık) konumuna getirmeniz yeterli olacaktır. İsteğe bağlı olarak Market sekmesinden farklı bir ülke seçilebilmekte.

4. Android Market 3.x ve yeni Google Play Store versiyonları için;

a) Telefonunuzu uçak moduna alın.

b) Enable Unlocker butonunu On(açık) konumuna getirin. (seçili operatör başlanğıcta Verizon USA olmakta)

c) Telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar >Uygulamalar bölümüne (eski versiyonlarda bu Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları yönet şeklinde) girin ve yukarıdaki sekmelerden Tümü‘ne tıklayarak listeden Market (yeni marketin güncellemesi yaptıysanız Google Play Store olarak yazacaktır) tıklayarak açın ve Verileri Sil (Clear data) butonuna basın.

d) Telefonunuzu yeniden başlatın.

e) Telefonunuz açıldığında Wi-fi ve/veya 3G‘yi açın.

f) Google servislerinin senkronizasyon olmasını bekleyin ve Gmail‘i açarak Yenile butonuna basın.

g) Android Market’i (yeni adıyla Google Play) açın ve artık ücretli uygulamaları görebileceksiniz.

h) Telefonunuzu uçak modundan çıkarın.

Bu aşamadan sonra artık Android Market’teki tüm ücretli ücretsiz uygulamaları görebileceksiniz. Gelelim ücretli uygulamaların satın alınması işlemine.

Not: Eğer market’teki ücretli uygulamaları göremiyorsanız, telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar >Uygulamalar bölümüne (eski versiyonlarda bu Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları yönet şeklinde) girin ve yukarıdaki sekmelerden Tümü‘ne tıklayarak listeden Market (yeni marketin güncellemesi yaptıysanız Google Play Store olarak yazacaktır) tıklayarak açın. Uygulamayı sonlandır (Force stop) butonuna basın ve Güncellemeleri Sil (Uninstall Updates) butonuna basın. Telefonunuzu kapatıp yeniden başlatın. Market Access telefon açıldığında otomatik olarak bir kaç saniye içerisinde aktif olacaktır ve ardından Market’e (Play Store’a) girebilirsiniz.

Google Wallet Hesabı Oluşturma

İlk olarak Google Wallet‘hesabı açarak Google Hesabımızı tanımlamamız, zaten varsa Ödeme Yöntemleri (Payment Methods) bölümünden uygulamaları satın alabilmeniz için Kredi kartı eklemeniz gerekmektedir. Google Wallet‘in sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Android Market’ten (Play Store) Uygulama Satın Alma, 1. Yöntem

1. Satın almak istediğiniz ücretli uygulamayı açın.

2. Ücretin yazdığı mavi renkli butona basarak ödeme bölümüne geçin. Kart Bilgilerinizi Google Wallet hesabınızdan alması için kısa bir süre bekleyin.

3. Kart bilgileriniz ekrana geldikten sonra Kabul et ve satın al butonuna basarak satın alma işleminizi tamamlayın. İşleminiz tamamlanırken kısa bir süre bekleyin ve ardından uygulama otomatik olarak indirilmeye başlanacak.

4. Uygulamayı indirdikten sonra 15 dakika içerisinde iade edebileceğinizi unutmayın bunun için uygulamayı markette açın ve Geri ödeme yap butonuna tıklayın. Bu sayede uygulama telefonunuzdan kaldırılacak ve paranız iade edilecektir.

Android Market’ten (Play Store) Uygulama Satın Alma, 2. Yöntem

Bir diğer yöntem ise uygulamayı bilgisayarınızdan Android Market’e (Play Store’a) girerek satın almak. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Market’ten satın almak istediğiniz uygulamayı açın ve hesabınıza giriş yapmadıysanız giriş yaptıktan sonra SATIN AL butonuna tıklayın.

2. Açılan pencereden uygulamayı yüklemek istediğiniz telefonu seçin.

3. Yüklemek istediğiniz telefon modelini seçtikten sonra DEVAM butonuna basarak ödeme işleminin son kısmına geçin.

4. Son aşamada Google Wallet hesabınıza eklediğiniz kredi kartı bilgilerininde yeraldığı pencerede, Satın alma işleminizi tamamlayın butonuna basarak uygulamayı satın alın.

Her iki yöntem de ilk bölümde anlattığımız işlemleri yaptıysanız sorunsuzca çalışmaktadır. Ayrıca sizlere geçtiğimiz günlerde verdiğimiz bir müjdeli haberi de hatırlatmak isterim ki, Android Market (Google Play Store) 2012 Yılı Sonuna Kadar Türkiye’de Resmen Kullanıma Sunulacak!

“Unutmayın! Daha iyi bir Android ve uygulama Market’i istiyorsak, uygulama ve oyun geliştiricilerin hakkını vermemiz gerekmektedir.”
Ali Kasımoğlu

GÜNCELLEME (23.03.2012): Android Market (Google Play Store) Artık Türkiye’de Resmen Açıldı!

teknoloji hattı
93 Yorum

93 Comments

 1. ekrem

  11 Mart 2012 at 17:57

  ya şimdi uygulamayı satın alıp indirdik root explorer’den
  root folder/data/app kısmından apk yi yedekleriz.
  15 dk içinde hemen geri ödeme yapa bastık mı oldu bitti?

  • Bilal Akgunduz

   11 Mart 2012 at 18:34

   Yazının sonunu tekrar okuyun lütfen. Emeğe saygı, bu insanlar zaman harcıyor uygulamalara.

   • Ugar

    12 Mart 2012 at 09:45

    Aklımız iyi bir şeye çalışsa adam olurduk, çakallıkta üstümüze yok. İnsanların emeklerini çalmak hırsızlıktır.

  • Ali Karaköse

   11 Mart 2012 at 18:47

   Gün geçtikçe sayısı artan birçok uygulama, çalıştırıldığında lisans kontrolü yapıyor. Dolayısıyla apk’sının olması birşey fade etmiyor. Diğerleri çalışabilir ama 0.25$’dan başlayan ve genelde birkaç dolarlık uygulamalar için tutup korsanlık yapmanın bir manası da yok.

  • Serdar

   11 Mart 2012 at 19:04

   Senin gibi uyanıklar yüzünden millet para kazanmakta zorluk çekiyor.

   Zaten bir çok ücretsiz uygulama var. 1 dolar ödemek zoruna mı gitti.

   ben tek bir sigara paramla bir çok uygulama alabiliyorum. Bir paket az içerim ama gene hakkını veririm. Ben de bir programcıyım ve google ın marketi türkiyeye açmasını bekliyorum. Ama sizin gibi uyanıklar olduğu sürece biz para kazanamayız. 1 doları ödememek için düşünen zihniyetler…

  • xmRipper

   11 Mart 2012 at 21:30

   Çalışırken license check yapan uygulamalarda işe yaramaz zaten.

  • Remzi

   28 Mart 2012 at 18:02

   1) Her uygulama için olmaz. Bazıları license check yapıyor.
   2) Bir uygulamada sadece 1 kez refund yapabilirsiniz. Yani yeni sürüm çıkarsa aynı işlemi uygulayamazsınız.
   3) Bu kadar uğraşmak yerine muhtemelen o 1 doları vermek daha mantıklı.

 2. levent

  11 Mart 2012 at 18:28

  merhaba
  dedikleriniZi yaptım, ücretli uygulamaları görebiliyorum.
  Ancak satın almak istediğimde “uygulama bulunamadı” şeklinde hata alıyorum.
  Sebebi ne olabilir?

  • Bilal Akgunduz

   11 Mart 2012 at 18:35

   SIM bölgeniz değişmemiştir.

  • xmRipper

   11 Mart 2012 at 21:30

   Yarın tekrar dene. Düzelir.

 3. Ali Karaköse

  11 Mart 2012 at 18:38

  Hocam bu yöntem 3.3.11 versiyonundan sonra yani 3.4.4, 3.4.7 gibi versiyonlarda artık bir işe yaramıyor. IP Kontrolü de yaptığı için uygulama satın al yaptıktan sonra reddedildi hatası veriyor. Bunun için proxy’den çıkmak gerekiyor. Unlocker Pro adlı uygulama’da proxy özelliği var. Ben 3.3.11 versiyonu ile çok hızlı bir şekilde Unlocker Pro’yu satın alarak (hızlı olmazsak market kendisini update ediyor ve 3.3.11’in apk’sını yeniden system apps dizinine kopyalayıp restart etmek zorunda kalıyoruz) sorunumu çözdüm. Proxy aktif olduğunda Play’den de yani 3.4.7 versiyonundan da uygulama alınabiliyor. Ayrıca Google Wallet hesabımızdaki Kredi Kartı adres bilgilerinin Türkiye olmaması lazım. Birçok uygulamada Uygulama bulunamadı hataları veriyor. Ben Amerika’dan bir adres girdim. Sorun kalmadı.

  • Ali Kasımoğlu

   11 Mart 2012 at 19:04

   Bu işlem sorunsuzca işe yaramaktadır. Market Enabler da bu problem mevcut. Market Access de normal. Bende en son versiyon yüklü işlemleri de o versiyondan anlattım zaten. Yani sorun yok.

  • Ali Kasımoğlu

   11 Mart 2012 at 19:05

   Ayrıca benim Wallet hesabımdaki adresim Türkiye.

  • xmRipper

   11 Mart 2012 at 19:43

   Şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım ben uygulama satın alırken. Market Unlocker uygulamasını kullanıyorum. Sadece romu yeni kurmuşsam ilk gün bir şey satın alamıyorum, market.android.com da cihazım T-Mobile falan görünmeye başlıyor ertesi gün, o zaman satın alabiliyorum.

 4. Cihan

  11 Mart 2012 at 18:58

  SIM nedir nasıl düzelticez bu sorunu?

 5. koray

  11 Mart 2012 at 19:02

  Acaba bu root yapınca garanti gidermi?

 6. bektas

  11 Mart 2012 at 21:23

  Merhaba .diyelimki ben uygulamayi satin aldim belli bir sure sonra telefona rom falan yukledim wipe falan yaptim .aldigim uygulamayi tekrar satin almalimiyim .?

  • Bilal Akgunduz

   11 Mart 2012 at 21:24

   Hayır uygulama Google hesabınızda kalır.

 7. koray

  11 Mart 2012 at 21:40

  root yapınca garanti gidermi yada giderse geri getirebilirmiyim?

  • Ali Karaköse

   11 Mart 2012 at 22:16

   Root yapınca normal şartlar altında Garanti gider. Bazı servislerde root olduğu halde Garanti dahilinde onarım yaptırdığını söyleyenler arkadaşlar olmakla birlikte, bu servis elemanının o anki ruh haliyle direk ilgili.
   Unroot yaparak geri getirebilirsiniz. Telefonunuzun marka ve modeline göre forumları araştırarak istemediğiniz kadar bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • Ali Kasımoğlu

   11 Mart 2012 at 22:28

   yukarıda buna cevap verildi.

 8. Rockstar

  11 Mart 2012 at 21:42

  telefonun root lu olup olmadigini nasil anlariz

  • Ali Karaköse

   11 Mart 2012 at 22:17

   Uygulamalar arasında Superuser (SU) adında bir uygulama varsa root yapılmş demektir.

 9. Celal

  12 Mart 2012 at 03:14

  Biz de farklı araçlar kullanarak androidmarket’e ulaşabiliyoruz. 2012 sonuna kadar açılsa iyi olur. Ordan oraya aktarmalı uçuş gibi olmuyor. Android, yakında ipa servislerini geçecektir. Şahsi kanaatim. Google ne yapar eder android’i üste çıkarır.

 10. Murat GÜNEŞ

  12 Mart 2012 at 09:59

  Merhabalar.

  Ben söylenen işlemleri yaptım fakat bir uygulama satın almak istediğimde uygulama bulunamadı diyor.

  Saygılarımla

 11. Mustafa ZENGİN

  12 Mart 2012 at 14:25

  Ben söylenen işlemleri yaptım. Google wallet hesabım da var, fakat bir uygulama satın almak istediğimde “uygulama bulunamadı” diyor.

  • Bilal Akgunduz

   12 Mart 2012 at 14:50

   Bölge değiştirememişsiniz. SIM bölgesi değişmediyse öge bulunmaz.

   • murat gunes

    12 Mart 2012 at 14:53

    sim bolgesi nedir.
    market accesden t mobile secildi.

    • Bilal Akgunduz

     12 Mart 2012 at 15:09

     Demekki olmamış. Olsaydı öge bulunamıyor demezdi.

    • murat gunes

     12 Mart 2012 at 15:28

     olmadigin bende farkindayim bilal bey.

     olmus olsaydi oge bulunamadi demezdi zaten.

    • Bilal Akgunduz

     12 Mart 2012 at 16:01

     Biliyorsanız neden soruyorsunuz anlamadım.

    • Ali Kasımoğlu

     12 Mart 2012 at 16:01

     telefon modeliniz ve yüklü olan versiyonu öğrenebilirmiyim?

    • murat gunes

     12 Mart 2012 at 16:06

     Android 4.0.3 galaxy s2
     google play 3.4.7 versiyonu.

     guncellrmeleri silip teli restart yaptim.
     market access root oldu.

     fakat sorun devam ediyor.

     yani kisacasi yukarda anlatimi tam anlami ile yaptim.
     Saygilarimla.

  • Ali Kasımoğlu

   12 Mart 2012 at 15:59

   telefonu yeniden başlatmanızda fayda var.

 12. Lamerforum

  12 Mart 2012 at 16:51

  Yukardakiler hala çözüm olmadi. Yukleme yapamiyorum uygulama bulunamadi diyor. Google play in updatelerini de kaldirdim yalniz su an da markete dahi giremiyorum 3.1.7 versiyonuna dondu market ama hangi uygulamaya bassam kapamaya zorluyo kapaniyo kendiliginden. Cozum nedir telefon S2.

 13. Deniz

  12 Mart 2012 at 17:00

  Merhaba, öncelikle müthişsiniz. Fakat bu T-Mobile yazısını ben de yapamamıştım. Eğer siz de gereken ayarları yaptığınız halde ve beklemenize rağmen yapamadıysanız:

  1. Telefonunuzu uçak moduna alın
  2. Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet’ten Google Play Store’u bulun.
  3. Veriyi Sil’e basın.
  4. Telefonunuzu yeniden başlatın.
  5. Uçak modunu kapatın ve veri ağı kapalıysa etkinleştirin. 10 saniye sonra tekrar kapatabilirsiniz.
  6. Tadaaa!

  Bu yöntemle beklemenize bile gerek yok anında oluyor.

 14. Fatih

  12 Mart 2012 at 18:18

  Çok karışık ve zor yardım edebilecek olan, yok mu ?

  • Bilal Akgunduz

   12 Mart 2012 at 18:23

   Bu yazı zaten sizlere yardımcı olması için yayınlandı.

 15. yaman

  12 Mart 2012 at 19:19

  arkadaslar …. diye bi uygulama var googleda aratin cikar butun parali uygulamalari buluyor fakat bazen yogunluktan bulamiyor illa para kazandircaksaniz millete az milliyetci ol ozman serdar arkadas markette kac tane turk yapimi uygulama var

  • Bilal Akgunduz

   12 Mart 2012 at 19:29

   Uygulamayı, oyunu yabancı yapınca illegal edinmek milliyetçilik mi oluyor? Bu nasıl bir düşüncedir, Türkler dışında emek harcayanların emeği para etmiyor mu, emeğine saygı göstermemek mi lazım, türkler yapmıyor diye yabancılara para ödemeyerek milliyetçi mi oluyoruz? Biraz mantıklı düşünün, bu insanların yaptıkları basit birşey değil.

 16. Rockstar

  12 Mart 2012 at 20:30

  İide illa paralimi yapmak gerekiyor onun reklamindanda para kazanior o para nesone yetmior illa bide kendisinden mi kazanmasi lazim bedava yapsin oyunu bkzde boyle yontemlere basvurmayalim!…

  • Bilal Akgunduz

   12 Mart 2012 at 21:11

   Paralı oyunlarda reklam olmaz.

   • Rockstar

    12 Mart 2012 at 22:07

    Yaw bilal bey onu bende biliorum ve diorum ki bedava oyunlarda zaten reklamdan kazanio neyine yetmio da bide parali yapio bedava yapsin bizde bole yontemlere sapmayalim

    • Bilal Akgunduz

     12 Mart 2012 at 22:11

     Reklam ücretiyle uygulamadan alınan ücret aynı düzeyde olmaz. Oyunu 1 dolara satar, tutarsa birkaç ay içerisinde 1 Milyon satışa ulaşır. Hiç olmadı 1 senede 1 milyona ulaşır diyelim. Peki oyuna reklam koyup satsa ne kadar kazanacak, siz hiç 1 Milyon dolar reklam geliri elde eden geliştirici gördünüz mü? Bizim sitenin bile reklam geliri ortada.

 17. senator

  12 Mart 2012 at 20:39

  arkadaslar yardımcı olurmsuunuz neden ucretlı olanalrı goremıyorum hepsını teker teker yaptımm ama hala sorun var hersey eynı duruyor degısen hıc bırsey yokk bılal vey sorun ne acaba XPERIA ARC S telefnum..

  • Bilal Akgunduz

   12 Mart 2012 at 21:11

   Yukarıda birçok kez açıkladık bunu.

 18. yasin

  12 Mart 2012 at 20:43

  wallet hizmetine kayit oldum kredi kartimdan para cekilmiş sanirim 1$ normalmi bu arkadaşlar.

  • Ali Karaköse

   22 Mart 2012 at 21:02

   Evet normal. Daha sonra bu para ilk alışverişinizden düşüyor.

 19. muszeynep

  12 Mart 2012 at 21:20

  tamam hepsını yaptım neden olmadı onu soylermsınz….

  • Bilal Akgunduz

   12 Mart 2012 at 21:25

   Market bölgenizi değiştirememişsiniz. Yani hepsini yapamamışsınız. Aşağıdaki Deniz’in paylaştığı yöntemi deneyin.

   1. Telefonunuzu uçak moduna alın
   2. Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet’ten Google Play Store’u bulun.
   3. Veriyi Sil’e basın.
   4. Telefonunuzu yeniden başlatın.
   5. Uçak modunu kapatın ve veri ağı kapalıysa etkinleştirin. 10 saniye sonra tekrar kapatabilirsiniz.
   6. Tadaaa!

 20. muszeynep

  12 Mart 2012 at 21:32

  onuda yaptım ve yenıden denıyorum uyuz ettı benı verı trafıgımı kapalıysa acık oda..WİFİ den gırıyorum nete markete onun ıcın sorun olamaz degılmı…??

  • Bilal Akgunduz

   12 Mart 2012 at 21:35

   Ne yazıyorsa yapın, telefonu açıp kapatın. Tekrar deneyin.

 21. muszeynep

  12 Mart 2012 at 21:52

  bılal bey ben sorunu buldum sanırım sım numarıc varya orası 28601 olarak kalıyor T-Mobile us senın kı 310260 sectıgım zamn ona donmesı gerekmıyormu 28601 oalk kalıyor yanı us ye donmedıgı ıcın goremıyorum ucretlı olanalrı onasıl olacak acaba bıal bey….?

  • Bilal Akgunduz

   12 Mart 2012 at 22:04

   Cihazınızın Rootlu olduğundan emin misiniz?

 22. muszeynep

  12 Mart 2012 at 22:07

  Bu uygulama ıt telefonunuza kök lütfen Cihazınızda mevcut değil su gibi görünüyor kullanmak ve su çalışıyor sağlamak için root superuser gerekir..bılal bey ben marketaccess gırıp providers T-Mobıle us sectıgım zaman emulete T-Mobıle 310260 SİM dıye bır kutu cıkıyor ve yes dıyorum ve bırseyler yukluor gıbı kısa zamnalı bır bolumden sonra ok lemek ıcın OK I understant dıorum ve sım numarıc 28 601 den T-Mobıle us ın koduna gecmıyıor yanı 310260 ….sebeb ne dır acaba yardımcı olursunuz dıye adım adım yazdım..?

  • Bilal Akgunduz

   12 Mart 2012 at 22:07

   Yukarıda söyledim cihazınız rootlu değil. Root’lu olmadan SIM bölgesi değiştirilemez.

 23. muszeynep

  12 Mart 2012 at 22:09

  ne yapmalıyım rotlayayım ama nasıl yapacagımm??

  • Bilal Akgunduz

   12 Mart 2012 at 22:12

   Forumuzdan cihazınızın bölümüne girip bilgi alabilirsiniz.

 24. Ali Kasımoğlu

  12 Mart 2012 at 23:22

  Yazıya Market Enabler ve Market Unlocker olmak üzere 2 yeni yöntem daha eklenmiştir.

 25. Nexus s

  13 Mart 2012 at 14:15

  market unlocker uygulaması ile satin alma işlemi sorunsuz çalışmakta. Teşekkürler.

 26. ilker

  13 Mart 2012 at 15:28

  ben rootlamadan, parayla uygulama indiremeyecekmiyim yada pc den indirip telefonumda acamayacakmıyım?

  • Bilal Akgunduz

   13 Mart 2012 at 15:29

   Şimdilik olmuyor ama yıl içerisinde resmen gelecek.

   • ilker

    13 Mart 2012 at 15:33

    bilal hocam siz robot değilsiniz dimi.. bu ne hız takip ediyorumda herkeze hemen cevap veriyorsunuz tebrik ediyorum sizi. iyiki varsınız

    • Bilal Akgunduz

     13 Mart 2012 at 15:40

     Teşekkürler, valla ambale oldu kafam

 27. baris

  13 Mart 2012 at 20:16

  hep açık msınız her actığımda sizin yorumları görüyorum hemen cevap veriyosunuz site içinde çok iyi sağolun

  • Bilal Akgunduz

   13 Mart 2012 at 20:19

   Bugün yoğun oluyor mecbur bilgisayar başındayım.

 28. Ege

  13 Mart 2012 at 21:06

  merhabalar ben bu dediklerinizi yaptım markette herşey gözüküor ücretli üzretrsiz fakat bir sorum olacak ben marketten tap tap 4 ü indirdim fakat oyun cihazıma ( galaxy s2 ) ye göre değil gibi oyuna girince simgeler çok büyük müziğe başlıyınca ekran birden küçülüyor sanki küçük ekranlı bir telefon için yapılmış gibi bu neden kaynaklanıor başka oyunlarda indirdim yani daha dorusu angry birds rio 🙂 onda böle sorun olmadı sorun neyden kaynaklanıor

  • Bilal Akgunduz

   13 Mart 2012 at 21:21

   Uygulamaların Ice Cream Sandwich desteklememesiyle alakalı. Destekliyor görünse de sorun çıakrabilir.

  • Deniz

   13 Mart 2012 at 23:55

   Cunku 3.5″ den buyuk ekranlara destek yok. Hic ugrasmamislar kodlarken iPhone icin olanlari kullanmislar.

   • Bilal Akgunduz

    13 Mart 2012 at 23:58

    Pardon ben arkadaş Ice Cream Sandwich yükleyince böyle olmuş sandım. Düzelttiğiniz için teşekkürler.

 29. fyilmaz

  16 Mart 2012 at 00:51

  Hem market access yönetimini hem de market unlocker yöntemini harfiyen uyguladım defalarca verileri silip yeniden başlattım hatta wallet adresimi bile USA da geçerli bir adres ve telefon numarası ile değiştirdim. Sonuç malesef olumsuz, her seferinde Hata: istediğiniz uygulama bulunamadı diyor. Sanırım yukarıda bir arkadaşın bahsettiği ip bazlı bir problem oluşuyor. Market unlocker da enable proxy seçeneği var ona tıkalyınca hat veriyor yanlış ip falan diyor bence google in Türkiye ile anlaşmasını beklemekten başka seçenek yok. Şu tablet projesi ile inşallah sorunlar çözülür.

 30. alper

  16 Mart 2012 at 23:11

  bilal bey yaklasık bır yıldır ucretli uygulama satın alamamaktan şikatecıydım herkes bsyler soyluyordu ama fıss cıkıyordu ellerınıze saglık gercekten sorunsuz bı sekılde calıstı calısıyorda bunu ılk basaran sızın sıte oldu tebrık edıyorummm sayenızde pes 2012 oynayabılıyorum 🙂

  • Bilal Akgunduz

   17 Mart 2012 at 00:57

   Bana değil Ali Kasımoğlu’na teşekkür edin. Yazı ona ait, rica ederiz. İnşallah bu yıl içerisinde bunlarla uğraşmanıza gerek kalmayacak ve direk Türkiye’ye açılacak

 31. alper

  16 Mart 2012 at 23:15

  bu arada arkadaslar 3.secenek kesın cozum market unlocker den yaptım adımları takıp edın kesın oluyor once google playı yukleyın sonra 3.secenegı takıp edın tabıkı telefonunuz root lu ıse…

 32. alper

  16 Mart 2012 at 23:17

  bazı uygulamalar 14 dolar falan baska sım bolgesınde bıraz daha uygun bulma sansımız var mı tabıkı emege saygı ama 14 degılde 7 dolar olsun 🙂

  • Bilal Akgunduz

   17 Mart 2012 at 00:58

   Avrupa bölgesine ayarlarsnaız daha ucuza alınabilir. Hollanda gibi mesela.

 33. alper

  17 Mart 2012 at 09:19

  tesekkurler ali kasımoglu ellerınıze saglık bilal bey bakın yukarda resımlı olarak marketten ornek ındırımını gosterıyor need for speed 0.49 dolar nasıl ındırılebıcegı anlatıyor acaba o hangı ulke?? hollandayı denedım 3,5 dolara dustu 5 dolardan yıne yuksek yukarda resımde gosterdıgınız gbı

  • Bilal Akgunduz

   17 Mart 2012 at 12:07

   Şu sıra kampanya var Ali bey o kampanyadan almıştır günlük 0.49 dolardan satış yapılıyor.

   • alper

    17 Mart 2012 at 19:28

    tesekkurler bilal bey

 34. Mehmet Onur Akkaya

  17 Mart 2012 at 19:01

  Market Enabler ile ücretli uygulamaları görüyorum. Satın al tusuna bastığımda uygulama bulunamadı diyor. Bi şekilde bu çözülür biraz daha araştırırım muhakkak bir yanlıs yaptığım şey vardır. Bu alternatifi bol anlaşılması kolay konu için emeği geçen herkese öncelikle teşekkür ederim.
  Sormak istediğim şey ,
  Bu öge cihazınıza yüklenemez uyarısı için ne yapmalıyız ? Çeşitli sitelerden apk dosyalarını yükleyip oynadığım oyunları yapımcılarına destek vermek amacıyla satın almayı düşünüyorum. Fakat yukarıda söylediğim uyarı çıkıyor. Bir fikri olan var mı ?
  İyi günler dilerim

 35. Yigit

  20 Mart 2012 at 04:45

  Olmuyooor, olmuyooor

  Bugun 19 Mart, bugun itibari ile calistirabilen var mi ?

  Tel: HTC SENDATION XE (rootlu)
  Android: 4.0.3 ICS

  Google Play 3.4.7. en son version

  Butun parali applari gorebiliyorum fakat satin al dedigimde alet dusunuyor sonra error veriyor bulunamadi diyor.

  Butun yontemleri denedim.
  Bugun itibari ile calisiyor mu sizde ?

  • Ali Kasımoğlu

   20 Mart 2012 at 12:27

   3 yöntemden birisi kesinlikle olmalı. olmuyorsa bir hata yapmışsınız demektir.

   • Yigit

    20 Mart 2012 at 12:38

    Bugun itibari ile denediniz mi ?
    Sizin Google Play ve Android Versiyonlari kac acaba ?
    Benimki Android 4.0.3 oldugundan olabilir mi ?

    Simdi de Googl Play in web sitesinden PC ile satin alayim dedim , BUY( Satin Al) cikiyor fakat aletlerimin hicbiri cikmiyor, esasinda cikiyor fakat GRI renk cikiyor yani secemiyorum( Telefon ve Tablet GRI renk gozukuyor ve TURKCELL diyor ..

    Sun an DNS 8.8.8.8
    Ve American IP si ile baglandim

    Google Wallet’de calisiyor , ama Kredi kartim Turk Kredi Karti

   • Yigit

    20 Mart 2012 at 12:46

    Bir de simdi dikkat ettim , benim PC ile Google Play’e girdigimde telefonumu TURKCELL HTC, HTC SENSATION XE larak gosteriyor, fakat senin koydugun en yukardaki resimlerde senin telefonu T-MOBILE olarak goruyor, bence problem burada neden beni TURKCELL olarak goruyor da, seni T-MOBILE olarak goruyor ????

    Bence Google in hafizasindan bu telefonlari bir sekilde silmek lazim herhalde

    resim burada :
    http://img708.imageshack.us/img708/7405/google1g.jpg

 36. Yigit

  20 Mart 2012 at 17:17

  TAMAM BULDUM NASIL OLACAGINI

  Su an benimki calisiyor, Garanti Bankasi Sanal Kartimin adresini Amerika’da bir adres yaptirmistim yaklasik 6-8 ay once (atmasyon adres) Garanti bankasini arayip, Amerkdan urun alacagim Amerikan adresi istiyorlar demistim ve oradaki gorevli adresi degistirmisti.

  Google Wallet’e girip Yeni kart ekle dedim ve Garanti Bankasi SANAL KARTIMI ( Amerika Adresli olan) girdim ve bu DEFAULT (Ana Kart) olarak ekledim , yani Google artik butun alisverslerde bu karti kullanacak diye sectim.

  Bir de Amerikadan 1 sene once satin aldigim Sanal Telefon numarami girdim, buraya baska telefon no.su da girilir herhalde . Boyle hizmet veren firmalar var, Amerikan numarasi veriyorlar ve birisi bu numarayi ararsa otomatikman Turk Cep telefonum caliyor .

  Sonrasinda Market Enabler adli app’i kullanarak Kendimi Amerika T-Mobile sectim ve otomatikman Ucretli uygulamalar gozuktu

  Market’te Satin Al’a basinca bu sefer Yeni USA adresli kartimi buldu ve direkt satin aldim.

  IP onemli degil , bence onemli olan AMERIKA adresli Kredi karti

  • fyilmaz

   20 Mart 2012 at 21:51

   Usa adresli kredi kartını ben daha önce denemiştim zaten olmamıştı. Hemde gerçek adres ve telefon numarası olan akrabamın bilgilerini girdim.

   • Yigit

    21 Mart 2012 at 00:44

    Denemesini yaptim Google Wallet den TR adresli kartimi default yapinca yine indiremiyor, bulamiyor.

    Tekrar USA adresli karta gecince ucretli app alabiliyorum

    Ama suna dikkat et Google play’e girmeden Market enabler’de tekrar T-Mobile secmen lazim ve Superuser programinin, Market enabler’in SU istemini onayladigina emin olman gerek

 37. merve

  21 Mart 2012 at 19:00

  İyi akşamlar. İlk önce andronova.net sonra da ali bey’e teşekkür ediyorum. Çok güzel anlatmışsınız ve çok emek vermişsiniz. Yazdıklarınızı uyguladım fakat almak istediğim zaman
  öğe bulunamadı yazıyor.
  android sürümü 2.3.4
  telefonumu galaxy ace ve rootlu.
  yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi çalışmalar….

 38. anıl

  26 Mart 2012 at 22:59

  benim vodafone945 var android vardı hepsini sonlandir dedim silindi geri nasıl yüklücem

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Lütfen, bizi desteklemek için yazıyı paylaşın.