Android Haberleri

Video: Galaxy S3’ün USB Girişini Çok Amaçlı Kullanmak

teknoloji hattı

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S3 sahip olduğu ve desteklediği bir sürü özelliği ile hemen her kullanıcının sahip olmak isteyeceği bir cihaz olmaya devam ediyor. Bu yazımız Galaxy S3 üzerinde bulunan mini usb girişine hangi donanımların takılabileceği ve nasıl kullanabileceği hakkında olacak. Bunun, bir akıllı telefonda olabilecek oldukça etkileyici bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy S3 üzerinde bulunan mini usb girişine fare, klavye, flash bellek ve hard disk gibi donanımları takarak bu donanımları kullanabiliyoruz. Tüm bu donanımları takabilmek ve kullanabilmek için uygun bir USB OTG (on-the-go) kablosuna  sahip olmanız yeterli olacaktır. Ayrıca Galaxy S2 veya Galaxy Note cihazına sahip olan kullanıcılar da bu özellikten faydalanabiliyor.

Öncelikle sağlam (çalışan) bir USB OTG kablosu temin ediyorsunuz. Kablonun bir tarafı micro usb girişine sahip iken diğer tarafı normal usb girişine sahiptir. Örneğin flash bellek kullanacaksanız, flash belleği ara kablomuzun uygun usb girişine takıyoruz, daha sonra bu kablonun diğer ucunu ise (micro usb tarafı) telefona takıyoruz ve telefon otomatik olarak flash bellek içeriğini bize açıyor.

Belirtilen özelliklerin hergün kullanılacak türden olduğunu söylemek şüphesiz çok doğru olmayacaktır. Ancak cihazınızın kullanabileceğiniz tüm özelliklerini bilmenizin faydası olacaktır, olur da ihtiyaç duyacağınız günler olabilir. Bu ek donanımlar içerisinde en çok başvurulacak olan donanımın flash bellek olduğunu söylersek yanılmış olmayız diye düşünüyorum.

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyerek nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Eğer başarılı olamadıysanız veya herhangi başka bir sorunla karşılaşırsanız konu altındaki yorumlardan sorabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım. Ayrıca deyenimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

kaynak: androidcentral.com

teknoloji hattı
Yorumlar
Yöresel Lezzetler - Can Lezzetler

Popüler Yazılar

Yukarı

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Lütfen, bizi desteklemek için yazıyı paylaşın.