1 Ağustos’ta Tanıtılacak Moto X’in Basın Görselleri Sızdırıldı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google ve Motorola kamuoyunda uzun bir süredir merak uyandıran Moto X için ilgili yerlere davetiye göndermeye başladı. 1 Ağustos’ta New York’ta düzenlenecek basın etkinliğinde resmi olarak görücüye çıkacak telefon, ilk aşamada siyah ve beyaz renkler sunacak. Özelleştirilebilir yapısı itibariyle kullanıcılar arka kapak renginde ve kullanılacak malzemede seçim hakkına sahip olabilecek. Bu sebeple Moto X’in birçok renk seçeneğinin yanında; metal, plastik, karbon fiber ve seramik gibi farklı kapak tasarımları da sunması bekleniyor.

teknik destek

Bunun yanı sıra telefonda Clear Pixel teknolojisinin yer aldığı 10MP çözünürlüklü bir kamera yer alacak. Söz konusu kameranın özellikle hızlı nesnelerin çekimi esnasında ortaya çıkan bulanıklığı yok ettiği bildiriliyor. Ayrıca telefon sesli komut ile bazı direktifleri de yerini getirebiliyor. Moto Magic (OpenMic) olarak adlandırılan özellik sayesinde kilit ekranda dahi kullanıcı sesli komutlar verebilecek.

Merakla beklenen telefona dair bugüne kadar birçok sızıntı ortaya çıkarken, telefonun tanıtılmasına sayılı günler kala mobil dünyasının popüler sızıntı kaynağı Evleaks, Moto X’in basın görsellerini ortaya çıkardı. Elde edilen edilen görselde Moto X’in stok Android arayüzüne sahip olduğu görülüyor. Ekrana konumlandırılan yazılım tuşlarında arka bölümde şeffaf bir temanın benimsenmesi ise açıkçası hoş ve şık bir görüntü oluşturmuş.

Telefonun arka bölümünde ise 10MP çözünürlüklü ana kamera, hemen altında LED flaş ve bu ikilinin altında ise gömülü şekilde konumlandırılan Motorola logosunu görüyoruz. Hoparlör ise kameranın yanında yer alıyor.

Basın görselinin sızdırılmasının yanı sıra AndroidPolice sitesi elde ettiği ekran görüntüsünü site üzerinden paylaşırken, teknik özellikler noktasında bazı detayları da ortaya çıkarmış oldu. Ekran boyutu henüz net değil ancak muhtemelen 4.7-inçlik bir telefon karşımıza çıkacak. Görselden de anlaşıldığı üzere Moto X’te HD çözünürlüklü bir panel yer alacak.

İşlemci tarafında ise Qualcomm cephesinden 1.7GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli MSM8960 işlemci ve Adreno 320 grafik birimi yer alacak. Android 4.3, 2GB RAM ve 16/32GB depolama seçenekleri Moto X’te karşımıza çıkması muhtemel diğer detaylar.

kaynak: androidbeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir