12 Yaşındaki Kız Çocuğu, iPhone'unu Aldığı İçin Annesini Öldürmek İstedi!

12 Yaşındaki Kız Çocuğu, iPhone'unu Aldığı İçin Annesini Öldürmek İstedi!
müşteri hizmetleri

Teknoloji insanları ne hale getiriyor. Tek kelimeyle "çüş" veya "yok artık" dedirten yeni bir olayla, çocuklarımızı teknolojinin en son oyuncağı olan akıllı telefon ve tablet pc'lerden neden korumamız gerektiğine dair iyi bir ders çıkarabiliriz. ABD'nin Colorado eyaletindeki sadece 12 yaşında olan bir kız çocuğu, kendisinden iPhone'unu alarak el koyması sebebiyle annesini çamaşır suyuyla zehirleyerek öldürmeye çalıştı.. Farklı zamanlarda 2 kez annesinin suyuna çamaşır suyu katılan anne, fenalaşarak hastaneye kaldırıldığında tüm gerçek ortaya çıktı. Bunun ardından ne denilebilir bilemedim.. Dilim boğazıma dolandı.. Sadece 12 yaşında olan bir çocuk, kendisinden telefonu alındı diye ANNESİNİ öldürmek neden istesin? Bu telefonla aralarında olan bağ, annesiyle olandan daha mı kuvvetli? Telefona, annesinden daha mı çok ihtiyacı var ki, annesini öldürmek istedi? Maalesef, teknolojinin faydasından çok zararının olduğu bir gerçek. Özellikle anne ve babaların, çocuklarını bu teknolojiden, internetten uzak tutamayacakları için, en azından kontrol altına almaları gerekmekte. Amerikalı annenin sağlık durumu iyi. Ancak kızı birinci dereceden cinayetle suçlanıyor. Lütfen çocuklarımızı kontrol edelim! Onlara, akıllı telefonlarında buldukları sevgiden daha fazlasını verelim!

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
styler
styler - 6 yıl Önce

Mevzu telefon değil çocukta sorun var. Bir de çamaşır suyu kokusuz falan mı, normalde fena kokar da. Nasıl farketmemiş annesi içerken. Hem de 2 kere. Bu hikayede sıkıntı var.

Ahmet Tanrıverdi
Ahmet Tanrıverdi - 6 yıl Önce

Bu olayın telefonla teknoloji ile ilgisi yok bence. Anne, çocuğa başka kötü bir ceza da verse sonuç aynı olurdu. Çocuğun psikolojik sorunları var belli ki.

Serhat
Serhat - 6 yıl Önce

Beyin terk teknolojinin çocuklar üzerindeki etkisi içler acısı

Anıl GÜLER
Anıl GÜLER - 6 yıl Önce

Benzer bir şey bizim ülkemizde olsa satışı yasaklanırdı sanırım, çözüm niyetine...

Murat Sari
Murat Sari - 6 yıl Önce

Yok artik bastan vermiceksin


Teknoloji haberleri