12 Yaşındaki Kız Çocuğu, iPhone’unu Aldığı İçin Annesini Öldürmek İstedi!

blank

Teknoloji insanları ne hale getiriyor. Tek kelimeyle “çüş” veya “yok artık” dedirten yeni bir olayla, çocuklarımızı teknolojinin en son oyuncağı olan akıllı telefon ve tablet pc’lerden neden korumamız gerektiğine dair iyi bir ders çıkarabiliriz.

teknik destek

ABD’nin Colorado eyaletindeki sadece 12 yaşında olan bir kız çocuğu, kendisinden iPhone’unu alarak el koyması sebebiyle annesini çamaşır suyuyla zehirleyerek öldürmeye çalıştı.. Farklı zamanlarda 2 kez annesinin suyuna çamaşır suyu katılan anne, fenalaşarak hastaneye kaldırıldığında tüm gerçek ortaya çıktı. Bunun ardından ne denilebilir bilemedim.. Dilim boğazıma dolandı..

Sadece 12 yaşında olan bir çocuk, kendisinden telefonu alındı diye ANNESİNİ öldürmek neden istesin? Bu telefonla aralarında olan bağ, annesiyle olandan daha mı kuvvetli? Telefona, annesinden daha mı çok ihtiyacı var ki, annesini öldürmek istedi?

Maalesef, teknolojinin faydasından çok zararının olduğu bir gerçek. Özellikle anne ve babaların, çocuklarını bu teknolojiden, internetten uzak tutamayacakları için, en azından kontrol altına almaları gerekmekte.

Amerikalı annenin sağlık durumu iyi. Ancak kızı birinci dereceden cinayetle suçlanıyor. Lütfen çocuklarımızı kontrol edelim! Onlara, akıllı telefonlarında buldukları sevgiden daha fazlasını verelim!

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!