120 Gün kayıt süresi geçince ne olur? Yurtdışından kaç tane cep telefonu getirilebilir?

Andronova

Yurtdışından gelen telefonu kaydetmek için geçerli süreyi aşınca ne yapılmalı çoğu bilmiyor. 120 Gün kayıt süresi geçince ne olur? Telefonu pasaporta kayıt yapmayı unuttum şeklinde yardım isteyenlerle karşılaşıyoruz. Birde yurda giriş kontrolü başarısız hatası alanlarda oluyor. Peki bu durumun çözümü nedir ve var mıdır?

Yurtdışından getirilen telefonda kayıt süresi olan 120 gündür. Kayıt süresi dolarsa ne yapılmalı sorusu dönem dönem değişebilir. Yeni düzenlemeler çıkabileceğinden dolayı araştırılması gerekir. 120 Gün içerisinde kayıt edilmeyen cihazlar için yüksek ücretle işlem yapılacağını biliyoruz.

Kayıt sırasında alınan uyarıların temel nedeni çoğunlukla işlem yapan kişinin yanlış veya eksik işlem yapmasından dolayı çıkmakta. Kayıtla ilgili güzel bir anlatımı sitemizde bulacaksınız. Hala aynı uyarıları alanların aşağıdakileri kontrol etmeleri gerekebilir.

  • Farklı bir yerden ve sistemden işlem yapmanız gerekebilir.
  • Bilgisayardan işlem yaparken daha rahat sorun açıklamalarını görebilirsiniz.
  • Çok sık deneyenlerin belli bir zaman aralığına kadar engellenebileceklerini söyleyelim.
  • İşlem sıralamasına dikkat ediniz.

Yurda giriş kontrolü başarısız nedir?

E-devlet sitesinden kayıtta giriş kontrolü başarısız şeklinde bir hata mesajı aldıysanız bunun nedeni pasaport tipinin doğru seçilmemesi. Her ne kadar doğru seçilse de sistem kaynaklı hata oluşabiliyor. Bundan dolayı çözüm için “Yeni Tip Çipli” seçeneği ile işleme devam etmeniz. Pasaport No yazan yere 7 haneli başında S, E ya da Z ile başlayan sayıları yazmanız gerekiyor. Ama yeni tiplerde bu 9 haneli oluyor. Yani örnek Z00111111. Bu adımı doğru yaptığınızda sorun ortadan kalkacak.

Pasaport No nerede yazılı ? Pasaportun ana sayfasında sağ üst köşede yazılmakta. Konu tonla yazılıyor. Örnek Z 00… gibi başlar.

120 Gün kayıt süresi geçince ne olur?

120 Gün kayıt süresi doldu kayıt yapılabilir mi?

Ne yazık ki kullanmak istediğiniz pasaportla artık yapamazsınız. Ama alternatif olarak 120 günü doldurmamış bir pasaportla kayıt işlemini yapabilirsiniz. Cihaz kaydı nasıl yapılır sorusu için daha önce hazırlamış olduğumuz yurtdışı telefon kaydının nasıl yapıldığını resimli anlatımlı hali sitemizde mevcuttur.

Unutmadan kayıtsız 120 gün cihazı kullanabilirsiniz. www.andronova.net

Not şeklinde bir bilgi eklemek istiyoruz. Buradaki yazdığımız bilgilerin değişken olabileceğini tekrarlamak istiyoruz. Yeni bir düzenleme çıkarılır ve bir çok detayın değiştiğini görürsünüz. Bundan dolayı devletin resmi sitesinden güncel bilgileri kontrol ediniz.

Kayıt ücretinin yüksek olmasından dolayı çoğu telefonu yurt dışından getirmenin pek anlamı olmuyor. Hala getirenlerinde bir çoğu çok pahalı modelleri getirdiğini söyleyebiliriz.

Yurtdışından kaç tane telefon getirilebilir

2 Yıl içerisinde sadece 1 cep telefonu getirme hakkında sahipsiniz. Birden fazla telefon getirirsem ne olur? Örnek iki tane telefon getirirseniz diğerinin vergisini ödersiniz. Yani gümrük vergisi. Bu da borcu harcını geçer sözünü hatırlatır.

Yukarıdaki açıklamamız yurtdışından kaç tane cep telefonu getirebilirim sorunuza yanıt verdiğini düşünüyoruz. Bu durum zamanla yine değişebilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir