182 MHRS uygulaması giriş başarısız hatası

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

182 MHRS giriş başarısız kullanıcı girişi yapılırken bir hata oluştu yazıyor ve tamam demenize rağmen her girişinizde sonra deneyiniz öneriliyorsa dikkatli okuyunuz.

Sponsorlu reklam

Son iki aydır Sağlık Bakanlığı’ nın MHRS uygulamasına girerken “Giriş başarısız” hatası sık sık karşımıza çıkıyor. Sanırız Covid aşısı için randevu almak isteyenlerin yoğunluğundan kaynaklandığını düşünüyoruz. Yalnız ne hikmetse tarayıcıyla sisteme giriş yapabildiğimizi görüyoruz. Bu da uygulamanın belli bri yoğunlukta çöktüğünü işaret ediyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

182 Kullanıcı girişi yapılırken bir hata oluştu, MHRS uygulamasında yaşanan bir sorundan veya yetersizliğinden dolayı oluşan arızanın karşılığında çıkan metin diyebiliriz. Yazılımın / altyapının incelenmesi veya iyileştirme yapılması gerektiği aşikar. Ülkemizde böyle aşırı kullanımlarda yetersiz kalınma durumunun uzun bir süredir çözülemediğini düşünüyoruz. Tabi bu sadece Türkiye özgü değil ama popüler servislerde yoğunluk nedenine bağlı çıkan problemler çok az diye biliyoruz. Kısace ciddi yatırımların yapılması gerektiği kanatındayız.

Sponsorlu reklam

İçeriğimizin ara ara teknik haberleri konu aldığını belirtelim ve yaptığımız denemelerle / tecrübelerle oluşturduğumuz adımların genelinin doğru şekilde yapılmasıyla çözüme ulaşılabileceğini vurgulamak istiyoruz.

182 Giriş hatasında kontrol edilecekler

Önerilerimizin sırasıyla uygulanmasının bir kapı açacağı kanatındayız. En son yapacağınız 182′ yi aramak olacaktır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  1. Telefonun ve kullanılan internet bağlantısının değiştirilerek denenmesi gerekiyor. 
  2. Chrome veya Edge kullanılarak tarayıcı üzerinden erişmeye çalışınız.
  3. E-Devlet hesabınız varsa bunla giriş yapınız.
  4. Kullandığınız cihazın tarihinde yanlışlık olmasından dolayı problem yaşatabilir.
  5. Çok defa yapılan giriş denemelerinden sonra hesabınız 5 dakika ile 10 dakika arasında engelleme alabilir. Devam etmenizden sonra bu saatlik ve gün boyunca yasaklama ile sonuçlanabilir.
  6. Biz iPhone kullandığımızdan pek Android üzerinden test etmedik. Yani farklı sisteme sahip cihazlardan denenmesi önemli olabiliyor.
  7. Kaldırınız yeniden kurunuz. Aynen devam ediyorsa o zaman uygulamanın eski versiyonuna geçiş yapınız. (Uyum sorunuyla karşılaşılabilir)

Ülkemizde olağan bir şeylerin olmadığından emin olmanız için sosyal ağ hesaplarından araştırılmasını da öneriyoruz. Varsa çok sayıda şikayet paylaşımlarını göreceksiniz.

media 628

Yukarıdakine benzer bir metni aramada karşınıza çıkmış olabilir. Böyle bir şeyin her iki tarafta çıkmasının en mantıklı açıklamasının yoğunluğun altyapı tarafında yetersizliğe neden olduğudur. Tabi biraz sistemden ve sonrasında telefonun donanımının yetersiz kalmasınında bir etken olacağı söylenebilir. Ama biz bu aralar pek böyle bir nedenle karşılamıyoruz.


Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 01:34

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir