182 MHRS Uygulaması Giriş Başarısız Hatası

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

182 MHRS giriş başarısız kullanıcı girişi yapılırken bir hata oluştu yazıyor ve tamam demenize rağmen her girişinizde sonra deneyiniz öneriliyorsa dikkatli okuyunuz.

Ad imageAd image

Son iki aydır Sağlık Bakanlığı’ nın MHRS uygulamasına girerken “Giriş başarısız” hatası sık sık karşımıza çıkıyor. Sanırız Covid aşısı için randevu almak isteyenlerin yoğunluğundan kaynaklandığını düşünüyoruz. Yalnız ne hikmetse tarayıcıyla sisteme giriş yapabildiğimizi görüyoruz. Bu da uygulamanın belli bri yoğunlukta çöktüğünü işaret ediyor.

182 Kullanıcı girişi yapılırken bir hata oluştu, MHRS uygulamasında yaşanan bir sorundan veya yetersizliğinden dolayı oluşan arızanın karşılığında çıkan metin diyebiliriz. Yazılımın / altyapının incelenmesi veya iyileştirme yapılması gerektiği aşikar. Ülkemizde böyle aşırı kullanımlarda yetersiz kalınma durumunun uzun bir süredir çözülemediğini düşünüyoruz. Tabi bu sadece Türkiye özgü değil ama popüler servislerde yoğunluk nedenine bağlı çıkan problemler çok az diye biliyoruz. Kısace ciddi yatırımların yapılması gerektiği kanatındayız.

İçeriğimizin ara ara teknik haberleri konu aldığını belirtelim ve yaptığımız denemelerle / tecrübelerle oluşturduğumuz adımların genelinin doğru şekilde yapılmasıyla çözüme ulaşılabileceğini vurgulamak istiyoruz.

182 MHRS Giriş Başarısız Hatası

Sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştıran MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) uygulaması, zaman zaman kullanıcılarını giriş başarısız hatasıyla karşı karşıya bırakabilmektedir. Bu içerikte, 182 MHRS Giriş Başarısız hatasının ne anlama geldiğini, kullanıcıları hangi sorunlarla karşı karşıya bıraktığını ve bu hatayı çözmek için neler yapılabileceğini inceleyeceğiz.

Ad imageAd image

182 MHRS Giriş Başarısız Hatası Nedir?

MHRS uygulamasında karşılaşılan “Giriş Başarısız” hatası, kullanıcının uygulamaya giriş yapmaya çalıştığında beklenmeyen bir problemle karşılaştığını belirten bir uyarıdır. Bu hata, kullanıcıların sağlık randevularını planlamalarını veya mevcut randevularını kontrol etmelerini engelleyebilir.

Nedenleri Neler Olabilir?

 1. İnternet Bağlantı Sorunları: MHRS uygulamasının sorunsuz çalışabilmesi için güçlü ve stabil bir internet bağlantısı gereklidir. Kötü veya kesintili bir internet bağlantısı, giriş başarısız hatasına neden olabilir.
 2. Hatalı Kullanıcı Bilgileri: Kullanıcı adı veya şifrenin hatalı girilmesi, giriş başarısız hatasına yol açabilir. Büyük-küçük harf duyarlılığına dikkat edilmelidir.
 3. Uygulama Güncellemeleri: Eski veya güncellenmemiş bir uygulama sürümü kullanıldığında, giriş hatası alınabilir. Uygulamanın güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 4. Geçici Sunucu Sorunları: MHRS sunucularındaki geçici sorunlar da giriş başarısız hatasına sebep olabilir. Bu durumda, kullanıcılar bir süre bekleyip tekrar deneyebilirler.

Çözüm Yolları Nelerdir?

 1. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin: Hızlı ve stabil bir internet bağlantısı sağlayın.
 2. Kullanıcı Bilgilerini Doğrulayın: Kullanıcı adı ve şifreyi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.
 3. Uygulamayı Güncelleyin: MHRS uygulamasını güncelleyerek, sorunun uygulama sürümünden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin.

182 Giriş Hatasında Kontrol Edilecekler

Önerilerimizin sırasıyla uygulanmasının bir kapı açacağı kanatındayız. En son yapacağınız 182′ yi aramak olacaktır.

 1. Telefonun ve kullanılan internet bağlantısının değiştirilerek denenmesi gerekiyor. 
 2. Chrome veya Edge kullanılarak tarayıcı üzerinden erişmeye çalışınız.
 3. E-Devlet hesabınız varsa bunla giriş yapınız.
 4. Kullandığınız cihazın tarihinde yanlışlık olmasından dolayı problem yaşatabilir.
 5. Çok defa yapılan giriş denemelerinden sonra hesabınız 5 dakika ile 10 dakika arasında engelleme alabilir. Devam etmenizden sonra bu saatlik ve gün boyunca yasaklama ile sonuçlanabilir.
 6. Biz iPhone kullandığımızdan pek Android üzerinden test etmedik. Yani farklı sisteme sahip cihazlardan denenmesi önemli olabiliyor.
 7. Kaldırınız yeniden kurunuz. Aynen devam ediyorsa o zaman uygulamanın eski versiyonuna geçiş yapınız. (Uyum sorunuyla karşılaşılabilir)

Ülkemizde olağan bir şeylerin olmadığından emin olmanız için sosyal ağ hesaplarından araştırılmasını da öneriyoruz. Varsa çok sayıda şikayet paylaşımlarını göreceksiniz.

media 628
182 MHRS uygulaması giriş başarısız hatası

Yukarıdakine benzer bir metni aramada karşınıza çıkmış olabilir. Böyle bir şeyin her iki tarafta çıkmasının en mantıklı açıklamasının yoğunluğun altyapı tarafında yetersizliğe neden olduğudur. Tabi biraz sistemden ve sonrasında telefonun donanımının yetersiz kalması da bir etken olacağını söylenebiliriz. Ama biz bu aralar pek böyle bir nedenle karşılamıyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe