182 Neden meşgul çalıyor ulaşamıyorum

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Geçen aydan beri aşı randevusu almak için 182' i aradığımda sürekli meşgul çalışıyor sorunu hala devam etmekte. Yoğunluğun çağrı merkezini etkilediğini söyleyelim.

Sponsorlu reklam

MHRS aradığınızda ortalama bekleme süreniz 3 dakika denilse de yaklaşık 6-10 dakika arasında müşteri temsilcisine ulaşıyorsunuz. Önce aşı için 1′ i tuşluyorsunuz ve hasta T.C kimlik numarasının girilmesi isteniliyor. Sonrasında temsilciye aktarılıyor. 1. Doz için hastanın durumuna göre evde, sağlık ocağında veya hastanede yapılması için kayıt oluşturuyorlar. 2. Doz aşı içinde 1. vurulduktan sonra randevu alınıyor. Kaç gün sonra diyenler için 28. gün diyebiliriz. Şimdilik 2021 için bu şekilde bir planlamanın olduğunu belirtelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

182 Neden meşgul çalıyor, diyenlere malum pandemi dönemleri bu aralar vaka sayısında ciddi bir artış görülüyor ve hem muayene için hem aşı için randevu alınmaya çalışılıyor. Polikliniklerin çoğuna yakın tarihli gün verilmiyor ve acil olanların doktorla görüşmesi gerekiyor.

Sponsorlu reklam

Gelelim diğer olasılıklara. Aşırı aramaların dışında sistemlerinde arıza olması veya belli bir orana ulaşıldığında yanıt verilmeme problemlerini de buraya ekleyelim.

182 Neden ulaşamıyorum?

  1. Aşırı yapılan aramaların etkisi ve o güne özel yetersiz personelin olması.
  2. Olağan bir durumla karşılaşılması. (Doğal afetlerde telekom tarafında arızalar veya altyapı yetersizlikler görülebilir)
  3. Operatörle alakalı olabilme durumları. (Türk Telekom kullanıcılarında daha sık görülebiliyor. Lakin Turkcell tarafında daha az karşınıza çıkabilir)
  4. Bulunduğunuz yerdeki baz istasyonun yetersizliği veya uzaklığı.
  5. Kullandığınız telefonun şebekesinin bulunduğunuz bölgede yetersiz kalması. (Daha çok sık düşürülen cihazlarda olur)
  6. Şebekenin LTE yerine 3G’ ye çekilerek rahat kullanım sağlaması. Veya tam tersinin denenmesi.
  7. İnternet erişiminin kapatılarak test yapılması.
  8. Telefonun uzun süre kapatılmamasından kaynaklı sıkıntı oluşması.
  9. Kısa kodlu numaralara aramanız engellenmiş olması veya açılmaması.

182 Neden meşgul çalıyor ulaşamıyorum

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gibi sayılabilecek çok madde var ve bunların gözden geçilmesi gerekmekte. Tani genele özel bir durum var mı diyerek bulunduğunuz bölge ve başka bölgelerdeki kişilere sormanızı öneriyoruz. Başka kısa kod olan bir kaç numarayı da aramaya çalışınız. Örnek 186 veya 155 gibi numaralarla test edebilirsiniz.

Bunlardan sonra kullanmş olduğunuz operatörün çağrı merkezinden bilgi alınız veya hattınızla alakalı kayıt oluşturunuz. Sim kartla veya servislerle alakalı bir şeylerin ters gitmiş olma ihtimali bulunabilir. Engelleme kaldırma kodlarının denenmesi ve durumunuza göre hattınızın resetletmeniz için ilgili temsilciden yardım alınız.

Şu ana kadar karşımıza çıkan aşırı taleplerin olmasından dolayı çıktığı ve 6-7 kez denediğimizde ulaştığımızı gördük. Arama sonlandırıldığıı belirten uyarı da çıkabiliyor.

Başlıkta meşgul hatası iPhone’ a özel bir mesaj olabilir ve Samsung tarzı farklı yazılıma sahip telefonlarda farklı uyarılar görülebilir. Artı Xiaomi markasının eski modellerinde daha değişik bir metin görebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Aşağıya eklediğimiz resimli örneğe baktığınızda yanlışlıkla engel durumlarının kontrol ayarları yer alıyor. Buraya “Telefon” seçeneğinden ulaşabilir kişiler alanınında kontrol edilmesinde fayda olacaktır.

182 Neden ulaşamıyorum


Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 12:52

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak