2. Nesil Nexus 10 Samsung tarafından CES 2014’te Lanse Edilebilir!

blank

CES 2014’ün açılışına saatler kala fuardan bir çok duyuru ve haber akışı bizlere geliyor. Bu seneki fuarda en çok merak edilen standtlardan biri de Samsung olacak. Özellikle herkeste Galaxy S5 beklentisi olsa GAlaxy S5’in İspanya’da düzenlenecek 2014 MWC (dünya mobil kongresinde) tanıtılacağı öngörülüyor. Samsung CES 2014 fuarında daha çok LCD, LED ve OLED Tv’lere odaklanacak. Özellikle yeni nesil uzaktan etkileşimin öne çıkartılacağı 2014 televizyon modellerinde 4K Ultra HD çözünürlüğün öne çıkartılması bekleniyor.

teknik destek

Mobil alanda ise yeni nesil Exynos 6 ve 64 bit destekli Exynos S işlemcisinin tanıtılması ve yeni nesil telefonlarda da bunların kullanılacağı belirtiliyor. Özellikle Samsung tarafından geliştirilen işlemci mimarisine sahip olan Exynos S’in şu andaki en güçlü mobil CPU Snapdragon 800’den %40 daha fazla performans verdiği söylense de bunu test edip deneyimlemeden söylemek gerçekleri yansıtmayacaktır.

Google‘ın Nexus cihazlarında ise ilk nesil Nexus 10 tabletinden sonra 2. bir nesil henüz piyasaya sunulmamıştı. Nexus projelerinde Samsung’u tercih eden Google son dönemde LG ile iş birliğine giderek Nexus 4, Nexus 5, Nexus 8,3, gibi cihazların üretimini LG’ye yaptırmıştı. Gelen haberlere göre Samsung CES 2014’te Nexus 10 tabletinin 2. jenerasyonunu bizlere sunacak. Bu tabletin şu anda tek bir teknik dokümanı yok ama söylenenlere göre yeni nesil Nexus 10’un AMOLED ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Bakalım bu öngörü gerçek olacak mı bunu hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: knowyourmobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!