Samsung 2013 yılında 40 Milyon Tablet Satmayı Başardı!

blank

Dünyanın en çok akıllı telefon satan üreticisi konumunda bulunan Samsung, söz konusu tablet satışları olduğunda ise Apple kadar henüz popüler değil. Ancak Güney Koreli üretici Asus ve Acer gibi iddialı üreticilerin de yer aldığı Android tarafında şu an en çok tercih edilen tablet üreticisidir. Android işletim sistemli bir tablet tercih edenlerin büyük bölümü tercihini Samsung’dan yana kullanırken, son yayımlanan satış rakamları da bu ilgiyi doğruluyor.

teknik destek

Güney Kore menşeli fnnews‘te yer alan haberde Samsung’un 2013 yılında her çeyrekte satmayı başardığı tablet sayısına açıklık getirildi. Buna göre Samsung alt bölümde yer alan grafikten de anlaşıldığı üzere birinci çeyrekte 9.1 milyon, ikinci çeyrekte 8.4 milyon, üçüncü çeyrekte 10.5 milyon ve dördüncü çeyrekte ise 12 milyondan fazla tablet satmayı başarmış.

Son çeyrekte satış rakamında yaşanan artış Galaxy Tab 3 ailesine mensup 3 yeni tabletin yanı sıra Galaxy Note 10.1 Edition modeline bağlanırken, özellikle tatil sezonunda kullanıcılar söz konusu tabletlere yoğun ilgi gösterdi.

Samsung’un elde ettiği satış rakamlarını en büyük rakibi Apple‘ın iPad serisi ile kıyaslayacak olursak; Apple 2013’ün birinci çeyreğinde 19.5 milyon , ikinci çeyrekte 14.6 milyon, üçüncü çeyrekte ise 14.1 milyon iPad satmayı başardı. Apple ayrıca yeni iPad modellerini henüz duyurdu ve tatil sezonun yaşandığı dördüncü çeyrekte ise iyi bir satış rakamı elde etmeyi hedefliyor. Şirket geçtiğimiz yıl dördüncü çeyrekte 23 milyon iPad satmayı başarmıştı.

Tekrar Samsung’a dönecek olursak; Güney Koreli üretici 2013 yılında tablet satışlarında hedeflediği rakama ulaştı ve önümüzdeki yıl bu hedefi daha ileri bir noktaya taşıma noktasında oldukça kararlı. 12.2-inç ekrana sahip Galaxy Note Pro, 10.1-inç ve 8.4-inçlik Galaxy Tab Pro modellerinin yanında AMOLED ekranlı tabletler Samsung’un en önemli kozu olacak.

samsung-40-million-tablet-sales-2013-fnn-news-1

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!