Dünya 2013’te Google’da En Çok Neleri Aradı? En Çok Aranan Telefon Hangisi?

2013’ün artık sonuna gelindi ve Google da arama motorunda en çok arananlara ilişkin kapsamlı raporunu yayımladı. Şirket “Dünya 2013’te neleri aradı?” başlığı altında hazırladığı özel sayfada 2013’te en çok aranan terimler için özel bir video yayınladı.

Andronova

2013 yılında Google’da en çok aranan terim geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden eski Güney Afrika Devlet Başkanı Nelson Mandela oldu. Mandela’nın ardından en çok aranan ise yine geçtiğimiz günlerde trafik kazasında hayatını kaybeden Hızlı ve Öfkeli serisinin yıldızı Paul Walker oldu. Listenin tamamına aşağıdan göz atabilirsiniz.

  1. Nelson Mandela
  2. Paul Walker
  3. iPhone 5s
  4. Cory Monteith
  5. Harlem Shake
  6. Boston Marathon
  7. Royal Baby
  8. Samsung Galaxy s4
  9. PlayStation 4
  10. North Korea

En çok aranan elektronik terimlere göz attığımızda ise büyük bölümünün mobil cihazlar olduğunu görüyoruz. Listenin bir numarasında iPhone 5S yer aldı. Yılın ikinci yarısında tanıtımı gerçekleşen Apple‘ın gözde telefonu kullanıcıların yoğun bir ilgisiyle karşılaştı ve bu yoğun ilgi hala devam ediyor. Listenin ikinci sırasında Samsung’un halihazırda 40 milyon satış rakamını geriden bırakan ve Android dünyasının en hızlı satılan telefonu Galaxy S4 yer alıyor. En çok aranan 10 elektronik cihaz için aşağıya göz atabilirsiniz.

1.iPhone 5s

2.Samsung Galaxy S4

3.PlayStation 4

4.Xbox One

5.Nexus 5

6.HTC One

7.iPad Air

8.Blackberry 10

9.Samsung Galaxy Note 3

10.Nokia Lumia 1020

Ülkemizde en çok aranan ilk 10’a değinecek olursak; bir numarada E-okul‘u görüyoruz. Ülkemizde milyonlarca öğrenci ve veli olduğu düşünüldüğünde E-okul’un ilk sırada çıkması sürpriz olmadı. Yine öğrencileri ve velileri yakından ilgilendiren ÖSYM listenin ikinci sırasında yer aldı.  Listenin devamı ise şu şekilde;

Türkiye’de En Çok Arananlar
1.      Eokul
2.      Ösym
3.      Altın fiyatları
4.      İşkur
5.      Pepe
6.      Rüya tabirleri
7.      Wolfteam
8.      Şans Topu
9.      Gangnam Style
10.  Justin Bieber
11.  Ankara’nın Bağları

Google tarafından hazırlanan 2013 Zeitgeist videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Lv-sY_z8MNs” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidOS, Google.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.