2017 Yılının en iyi virüs programları hangileri olacak?

Sizce 2017 yılında en iyi virüs programı hangisi olacak? En hızlı en güvenilir Antivirüs programı hangisi? En iyi virüs programı 2017. Hangi virüs programı daha iyi? En iyi Antivirüs programları 2017 yılı tahminleri hangileri?

Andronova

Bilgisayar ve mobil cihazlarda internet olsun veya olmasın yine de virüs bulaşma olasığı bulunmakta. Ama özellikle internet bağlantısı olan cihazlarda virüs olasılığı çok yüksek oluyor. Bunun için bir virüs temizleme yani antivirüs programına ihtiyaç duyulur.

Şuana kadar en iyi virüs yazılımların başında BitDefender ve Kaspersky programları oldu. Ama en iyiler her zaman en çok tercih edilenler olmayabiliyor. Nedeni ise yüklü oldukları sistemlerde aşırı donanım tüketimine neden olmaları. Yani sistem gereksinimleri yüksek oluyor. Bizim görüşümüz yine bu ikilinin en önde olacağı. Sonrasında Panda, AVG, Eset, Avast gibi virüs programların gelemesi bekleniyor.

Şahsen ben Avast’ ın ücretli sürümünü kullanıyorum. Hem sistemi çok etkilemeyen yanı olması hemde orta dereceden biraz daha iyi koruma sağlıyor olması benim en büyük tercih nedenim olmuştur. Yani rahat bir şekilde bilgisayarı kullanamayacaksam güvenliğin ne almanı var! Girdiğiniz yerlere dikkat ettiğiniz sürece bence gayet başarılı bir yazılımdır.

2017 Yılının en iyi virüs programları

2017 Yılının en iyi virüs programları hangileri olacak?

Antivirüs programı nedir? İnternete bağlı bilgisayarların virüslerden temizlenmesi, programların kurtarılması amaçlanarak yazılmış programlara denir. Bu bilgisayarları daha uzun sure kullanmak ve sorun yaşamamak için gerekli bir işlemdir. Dolayısıyla her bilgisayar için gereklidir.

Virüs programı yüklerken dikkat edilmesi gerekenler: Bir ücret karşılığında satın alınabilecek virüs programları yanında, ücretsiz olarak indirilebilecek programlar da mevcuttur. Bu programlar indirilirken her adımın dikkate okunup incelenmesi gerekir ki farklı yazılımlar da indirilmesin. Ayrıca korsan virüs yazılımlarına da dikkat etmek gerekir. Resmi ve anlık olarak koruma sağlayan sürekli güncellenen, aktif yazılımları kullanmak gerekir.

En iyi virüs programları 2017

en iyi virüs programları 2017

En çok kullanılan virüs programları?

BitDefender; birkaç yöntemden yararlanarak güçlü ve sesiz bir şekilde virüslere karşı koyuyor. Hızlı tarama özelliği de sağlar. Batarya ömrünü uzun süreli kılar. Arka planda da işini yürütür ve anlık koruma sağlar. Kaspersky; Kimlik koruması, çevrimiçi banka işlemleri ve alışveriş güvenliği, bilgisayar ve mac’ de çocuk koruması, SAFE KIDS özel alan koruması, parolaları güvenli yerde depolama,  Anti Cryptor için ve çoklu, fidye virüsleri için koruma.

Avast; güncelliğini sürekli koruyan, rahat bir şekilde kullanılabilmesi için basitleştirilmiş tasarımı ile kullanılması kolay olan, uzun zamandır var olan bir programdır. Avira; sağladığı güvenlik duvarı sayesinde hissettirmeden korur. Kullanımı kolay bir ara yüze sahiptir. Eset; ödüllü alt yapısı, hızlı ve kolay kullanımı olan bir programdır.

Panda; PC üzerindeki yükü azaltarak, hızlı bir şekilde çalışır. AVG, ComboFix, Norton, MalwareBytes, Emsisoft Emergency Kit, F-Secure, Bullguard, G Data, McAfee, SpyBot Search and Destroy programları da tercih edilenler arasındadır. Bunların dışında kullanıcıların bilmedikleri linke tıklamamaları ve araştırmadan program indirmemeleri de bilgisayarlarını virüs programları haricinde korumak adına önerilir.

Ücretsiz virüs programı indir yükle dene!

Bazı virüs programlarının ücretsiz sürümlerine resmi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Örnek olarak Avast ve AVG indirip deneyebilirsiniz. Ama aynı anda 2 virüs programı kullanmamanızı öneririz.


Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 21:37

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.