2K Ekranlı (2560 × 1440p) İlk Telefon Vivo Xplay 3S Resmiyet Kazanıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Geçtiğimiz yıl bu dönemde HTC’nin Butterfly modeli dünya çapında yaygın olarak satışa sunulan Full HD çözünürlüğe sahip ilk akıllı telefon unvanını elde ederek resmiyet kazanmıştı. Butterfly ile yeni bir ekran çözünürlük seviyesine geçiş yapılırken, 2013 yılında ise üst seviye telefonların neredeyse tümünde 1080p çözünürlüğe yer verildi. Hızla gelişen akıllı telefon pazarında her donanım bileşeninde sağlanan gelişme kendisini ekran tarafında bir kez daha gösterecek. Son gelen raporlara göre yeni yıldan itibaren akıllı telefonlarda 2K çözünürlük (2560 × 1440 piksel) baş göstermeye başlayacak.

Popüler üreticilerin ekran çözünürlüğüne ilişkin planlamaları ne yönde gelişecek henüz bilinmiyor, ancak önemli bir gelişim içerisinde olan Çinli üreticiler daha önce olduğu gibi bu kategoride de bir ilki temsil etmeye hazırlanıyor. BBK Electronics adlı bir Çinli şirket bünyesinde akıllı telefon geliştiren Vivo resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı görselle 2K ekran çözünürlüğüne sahip ilk akıllı telefon Xplay 3S modelini 12 Aralık’ta tanıtacağını bildirdi.

5.5-inç boyutunda ve 2560 × 1440 piksel çözünürlüklü ekran ile donatılacak modelde Qulacomm’un 2.3GHz frekans hızına kadar ulaşabilen dört çekirdekli Snapdragon 800 MSM8974AB işlemcisine yer verilecek. Söz konusu işlemcide Adreno 330 grafik yongası 550MHz frekans hızına ulaşabilmektedir. Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile kutudan çıkması beklenen telefonda ayrıca LTE bağlantısı, USB 3.0 bağlantı noktası, HiFi ses çipi, 3GB RAM ve f/1.8 diyafram aralığına sahip 13MP çözünürlüklü arka kameranın Xplay 3S modelinde yer alması bekleniyor.

Vivo-Xplay-3s-Launch-Date

kaynak: androidheadlines

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir