3G / 4.5G internet paketim neden erken bitiyor Turkcell Vodafone Türk Telekom

Andronova
3 Minimum Okuma

3G / 4.5G internet paketim neden erken bitiyor Turkcell Vodafone Türk Telekom / Avea. Cep telefonumda mobil internet paketi kısa sürede bitiyor çözümü nedir? Paket neden hızlı bitiyor? İnternet paketini neden kullanamıyorum?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Cep telefonumdaki internet paketim neden erken bitiyor ? 3G / 4.5G Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom / Avea hattımdaki internet paketim çok hızlı bitiyor nedeni ve çözümü nedir?

Telefon operatörleri kullanıcıya bazı tarifeler sunmaktadırlar. Bu tarifelerin içinde bazı değerler belki müşterinin ihtiyacı olmayan şeylerdir. Örneğin yaşlı bir insana sms paketi vermek ve bu yolla para kazanmak operatörlerin yaptığı düzensiz tarife değişikliklerindendir. Ancak her yaşta insanın ihtiyacı olan internet paketleri operatörler tarafından çok az verilmektedir. Girilen bir kaç sitenin ardından internette fazla süre geçirmesek bile paket ya bitmekte ya da çok azalmaktadır.

Geçtiğimiz sene 4.5G ye geçtiğimiz için internet hızımız artmıştır. İnternet hızının artması internet paketini bitiren en önemli şeydir. İnternet paketim neden bitiyor diye sorguluyorsanız internet hızınızı daha düşürebilir ve ihtiyacınız olmayan uygulamaların çalışmasını kapatabilirsiniz.

3G / 4.5G internet paketim neden erken bitiyor Turkcell Vodafone Türk Telekom 

3G / 4.5G internet paketim neden erken bitiyor Turkcell Vodafone Türk Telekom

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bazı mobil uygulamalar internet paketinin hızlı bitmesine neden olabiliyor? İnternet paketinin bitmesine sebep olan en önemli şey kullandığımız uygulamalardır. Özellikle fotoğraf veya video yüklediğimiz zaman daha fazla internet harcamanız ve kota dolar. Resim ve video en çok kota dolduran paylaşımlar olduğu için instagram bütün uygulamaların yanında en fazla internet harcayan uygulamadır.

İnternet paketim neden erken bitiyor diyen kullanıcılara tavsiye verecek olursak instagramı kullanmadığınız durumda kapatın. Bu sayede gereksiz yüklemeler yapmayarak yalnızca açtığınız zaman internet harcayacaktır. Telefonunuzun arka planında çalışan ve sizin haberinizin olmadığı bazı uygulamalarda internet paketini bitirir. Hava durumu, günlük gazete ve kapatılmayan uygulamalar internet paketini daha hızlı bitirdiği için kullanılmadığı durumlarda bu uygulamaları kapatın.

İnternet paketini bitiren en büyük neden

internet paketim neden erken bitiyor

4.5G Teknoloji hizmete alındıktan sonra çıkarılan internet paketleri ne yazık ki çok kullanım yapan kullanıcılara yaramadı. 4.5G, yüksek hızlar sunmasının yanında çabuk biten internet paketlerini doğurdu. Bunun yanında da yüksek faturalara! 20-30 Günde bitirebileceğiniz internet paketi, 1 hafta içerisinde tükenir hala geldi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Peki ne yapalım? Ya 4.5G yerine 3G’ yi aktif edip kullanmaya devam ediniz. Ya da yüksek kotalı internet paketlerini tercih ediniz. Tabi cep telefonunda bulunan uygulamaları kontrol altına alırsanız, az da olsa bir faydasını görebilirsiniz. Eğer 3G içinde bu sorun devam ediyorsa sorunun büyüklüğünü analiz etmeniz gerekiyor. Yani ne kadar sürede internet paketi bitiyor! Genelde akıllı telefonların ayarlarında yer alan bir özellik, interneti nerelerde kullanıldığının verilerini gösterir. Bu verileri inceleyerek kendinize bir yol çizebilirsiniz.

Unutmadan bazı operatörlerde internet tüketimi daha hızlı olabiliyor!


Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2017, 01:29

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir