4K Ekran ve Snapdragon 810’a Sahip Xperia Z5 Premium Sıcaklık Testi!

Andronova
Yazar Andronova
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2015 fuarında yeni amiral gemileri Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium modellerini resmi olarak duyuran Sony, çoğu kişinin beğenisini kazandı.

Teknoloji destek

Özellikle Dünya’daki ilk 4K ekran ile gelen yeni Xperia Z5 Premium modeli dikkatleri üzerine çekerken, gücünü aldığı Snapdragon 810 işlemcisinin geçtiğimiz dönemde bir çok cihazda ısınma problemiyle anılması sebebiyle, Z5 Premium modelinde de ısınma problemine sebep olup olmayacağı konusu ise oldukça merak ediliyordu.

Bu soruya cevap olacak nitelikte bir video ile, Sony’nin 4K ekrana ve Snapdragon 810 işlemciye sahip yeni amiral gemisi Xperia Z5 Premium modeliyle sıcaklık testi yayınlandı.

sony-xperia-z5-premium-goruntu1

Yayınlanan videoda, Xperia Z5 Premium modeliyle video süresinde 4K video çekimi yapılıyor ve yüksek kalite ayarlarında dahi kayıt boyunca ısıdan dolayı herhangi bir hata oluşmuyor.

Sony, elbette Snapdragon 810‘daki ısınma problemini biliyordu ve bu sebeple bu probleme yönelik bazı ısısal yönetim tekniklerini uygulamışa benziyor. Her halükarda Snapdragon 810’lu Xperia Z5 Premium modelinde herhangi bir ısınma probleminin olmadığı yapılan ilk testte belli oluyor ve bu sevindirici bir durum. Aşağıda yapılan video testini izleyebilirsiniz.

1BfBakhs8To” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Teknoloji destek
ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir