4K(UHD) Tabletler Ufukta Göründü!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

“Qualcomm” markalı bir tableti de görmüştük. Snapdragon 805 heyecanını atlatan basın mensuplar bu tablet hakkında Qualcomm’a sorular sorsada tabletin detayları hakkında bilgiye sahip olamamıştık.

Andronova

Bu gün geldiğimiz noktada ise Japan Display 10,1 inç boyutunda 438 ppi değere sahip 4K panellerinin tanıtımını yaptı. Bu panelin güç tüketimi açısından oldukça düşük değerlere sahip olacağı belirtilirken bu ekran çözünürlüğünde ve bu boyutta ppi değerininde dünya rekoru olduğu firma tarafından belirtildi.

PhYWnvxKzjg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Samsung’un 2014 model Galaxy Tab 10.1 tableti 10,1 inç boyutunda 2560×1600 piksel çözünürlükte 299 ppi sunabilirken bu değerlere çıkılabilmesi yeni nesil telefonlardaki ekranlar açısından da büyük bir heyecan yaratmakta. 4K çözünürlüğündeki tabletleri genellikle tasarımcılar ve oyun tutkunları tercih edecekken; halihazırdaki işlemciler ve bunlara bağlı grafik yongaları bu çözünürlüklere destek verebilecekler mi bunu bekleyip göreceğiz. Tüm bunların sonunda tabletler için harici ekran kartları mı gelecek buda sektörün en büyük soru işaretlerinden biri.

JDI-4K-tablet-display

Peki sizin 4K tabletler hakkında görüşleriniz neler?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.