5.6mm Kalınlığa Sahip UMEOX X5, Bir Sonraki “Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu” Olmak İstiyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında son yıllarda yaşanan gelişmeleri bir kenara koyarsak, üreticilerin üst seviye özelliklerle donattığı telefonlarda incelik sınırlarını zorladıklarını görüyoruz. Özellikle Çinli üreticilerden Huawei, Oppo, Vivo ve Çinli TCL firması tarafından desteklenen Alcatel incelik noktasında kayda değer gelişimler sergileyerek sınırı 6.18mm seviyesine çekmeyi başardı.

Huawei Ascend P6 henüz resmiyet kazanmadı ancak sızdırılan görsellerden telefonun ultra bir incelikte olduğu ve bir dönem için en ince telefon unvanını ele geçireceğini net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Çinli bir diğer üretici UMEOX’in (Avrupa’da Thomson olarak bilinir) X5 adında geliştirdiği telefonda incelik sınırını 6mm’nin altına çekecek. Çin kaynaklı gizchina tarafından sızdırılan görsellerde ortaya çıkan telefon 5.6mm kalınlığa sahip. Söz konusu değer, X5’i Huawei P6’dan sonraki en ince telefon yapacak.

Telefonun diğer teknik özellikleri hakkında ise ne yazık ki detaylara sahip değiliz. 118x60x5.6 mm boyutlarındaki telefon, Android 4.2 ile çalışacak ve temmuz ayında raflardaki yerini alacak. Telefonun ilk aşamada Çin’de satışa sunulması bekleniyor. İlerleyen dönemlerde ise Avrupa pazarında boy gösterebilir.

UMEOX X5’te öne çıkarılan detay incelik olduğu için, teknik özelliklerin günümüz amiral gemileri ile rekabet edecek seviyede olmayacağı tahmin ediliyor. Cortex-A9 mimarisine sahip dört çekirdekli bir işlemcinin telefona güç vermesi bekleniyor.

5.6mm Kalınlığa

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!