5.7-inç Ekrana Sahip Galaxy Note 3, Eylül Başında Düzenlenecek IFA Berlin Etkinliğinde Resmiyet Kazanacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Üretici konumundaki Samsung cephesinden ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmış değil. Elde edilen son bilgilere göre ise telefonun 4 Eylül’de başlayacak IFA Berlin etkinliği öncesi Unpacked etkinliğinde resmiyet kazanacağı yönünde.

Kore Herald sitesinde LTE-Advanced konusunu ele alan “Daha hızlı şebek için Phablet savaşı” adlı makalede Galaxy Note 3’e ait yeni iddialar gündeme geldi. Söz konusu makalede, sanayi yetkilileri telefonda 5.7-inç boyutunda bir ekranın yer alacağını ifade ediyor. Biraz daha geriye gidecek olursak, Evleaks da telefon boyutu için 5.7-inç boyutunu gündeme taşımıştı. Evleaks’in bu konuda ne kadar doğru tahminler yaptığı herkesin malumu.

Ekran boyutunun yanı sıra Galaxy Note 3’te LTE-Advanced desteğinin de yer alacağı bildirildi. Samsung, Snapdragon 800 işlemcisine sahip LTE-A desteği sunan Galaxy S4’ü geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de resmiyete kavuşturmuştu. Galaxy Note 3’ün LTE-A versiyonunda 3GB RAM’in kullanılacağı yönünde iddiaların gündemde olduğunu hatırlatalım.

Galaxy Note 3’te yer alacak işlemciye dair henüz net bir değerlendirme yapılmasa da, LTE-A desteğinden yola çıkarak telefonda ya da Güney Kore versiyonunda Snapdragon 800’ün kullanılma ihtimali yüksek. Bunun yanı sıra uluslararası versiyonda ise frekans hızı Galaxy S4’e göre (I9500) daha yüksek Exynos 5 octa kullanılabilir.

8mm kalınlık sunması beklenen telefonda 5.7-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, Optik Görüntü Sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü kamere ve Note 2’ye göre daha gelişmiş S-Pen yeteneklerin yer alması bekleniyor.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!