6.44-inç Ekrana Sahip Xperia Togari ve HTC One Mini Aynı Karede Görüntülendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG, Optimus G Pro ile Note serisine ciddi bir rakip oluştururken, HTC ve Sony’nin de yılın ikinci yarısında büyük ekranlı telefonlar hazırladıkları bilgisine ulaşıyoruz.

teknik destek

2013 ile birlikte hakkındaki iddialar daha da artan ve son olarak Fransa kaynaklı bir site tarafından ortaya çıkarılan 6.44-inç ekrana sahip Xperia Togari (L4), HTC One mini ile aynı karede görüntülendi. Tasarım noktasında Xperia Z’den esintiler sunan ve sahip olduğu ekran boyutu itibariyle mobil dünyasının en büyük ekranlı telefonu olması beklenen Xperia Togari, Qualcomm cephesinden Krait 400 mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alacak. Devasa ekranı Full HD çözünürlüğe sahip olan telefonda Adreno 330 grafik birimine yer verilmiş.

media 16872

Digitimes kaynakları tarafından da doğrulanan ve yılın ikinci yarısında Galaxy Note III, HTC T6 (One Mega) ve Optimus G2 ile sıkı bir rekabet içerisinde olması beklenen telefonun büyük ekranlı telefon segmentine yeni bir soluk getireceği kuşkusuz net bir şekilde görülmekte.

Xperia Togari’nin ortaya çıktığı görselde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise orta sınıfta Galaxy S4 mini’ye rakip olarak gösterilen HTC One mini oldu. Tasarım anlamında abisi ile benzer çizgiler sunan telefonun teknik özellikleri ise biraz kırpılmış. 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekranın yer aldığı telefon yüksek ihtimalle 2GB RAM’e sahip olacak ve Qualcomm cephesinden çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinden güç alacak.

Android 4.2.2 ve Sense 5’in eşlik ettiği telefonda HTC One ile karşımıza çıkan ultrapiksel kamera, Blinfeed, HTC Zoe ve Stereo hoparlörlerin de telefona eşlik etmesi bekleniyor. Beats Audio dahili amplifikatörü, 1700mAh kapasiteli pil, 16GB dahili depolama birimi, yekpare alüminyum kasa, Stereo FM radyo ve Corning Gorilla Glass 2, One mini’nin göz dolduran teknik özellikleri arasında yer alıyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın