6.44-inç Ekrana Sahip Xperia Z Ultra’nın Tanıtım Tarihi Netleşti! [Güncelleme: Telefon Ortaya Çıktı]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z Ultra adıyla gelecek ay Paris’te düzenlenecek bir basın toplantısı ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Japon üretici etkinlik için davetiye dağıtımına başlarken, söz konusu davetiyeden telefon hakkında bazı ön görülerde bulunabiliyoruz.

teknik destek

Bir süre önce sızdırılan görselle benzer detaylar sergilediği anlaşılan Xperia Z Ultra, tasarım noktasında Xperia Z’den esintiler sunacak; hatta büyütülmüş hali diyebileceğiz. Xperia Z’de olduğu gibi yine su geçirmez bir yapı sunması beklenen telefonun S-Pen kalem desteğine sahip olması da bekleniyor. Davetiyedeki detaylar arasında bir kaleme de yer verilmesi söz konusu ihtimali güçlendiriyor.

4 Temmuz’da resmi tanıtımı gerçekleşecek Xperia Z Ultra için dillendirilen teknik özelliklere göz attığımızda karşımıza çıkan önemli detayların başında Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi geliyor.

Krait 400 mimarisine sahip işlemci 4 çekirdekli bir yapıda ve halihazırda mobil dünyasının en güçlü çözümü olarak karşımıza çıkıyor. 2.2GHz saat hızında çalışması beklenen Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi ve 2GB RAM’den güç alması beklenen telefonda 6.44-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü bir ekran yer alacak.

6.44-inç Ekrana

Xperia Z’de yer alan TFT LCD ekranda eleştirilere maruz kalan Sony, nisan ayında Tayvan ve Filipinler’deki tanıtımlarda TRILUMINOS teknolojisi üzerinde durmuş ve yeniliğin Sony cihazlarda yavaş yavaş yer bulacağı bildirilmişti. RGB alt piksel dizilimine sahip teknolojide arka ışığı arttırmak adına kuantum noktaları kullanılıyor ve bu sayede görüntüye daha fazla derinlik katılıyor. LED’ler renklerin en saf halini yaydığı için daha parlak ve daha net bir görüntüleme deneyimi sunuluyor. Bu noktada Xperia Z Ultra, Sony’nin en iyi ekranlı telefonu olarak gösterilebilir.

16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, 8MP çözünürlüklü arka kamera, S-Pen desteği ve Android 4.2.2 telefonun öne çıkan diğer teknik özellikleri olarak değerlendirilebilir. Etkinlik tarihi yaklaştıkça Xperia Z Ultra cephesinden daha fazla detay gelecektir.

Güncelleme: HTC Butterfly s modelinden sonra Sony’nin dev ekranlı telefonu Xperia Z Ultra da ortaya çıktı. Xperia Z ile benzer bir tasarım sergilediği görülen telefonun oldukça büyük bir ekrana sahip olduğu açıkça görülmektedir. Android 4.2.2 ile çalışması beklenen telefonda Sony’nin arabirim noktasında pek farklılık sunmadığı görülüyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir