64-bit Destekli İlk Android Akıllı Telefonu Lenovo Duyurdu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

cihazlarda ve uygulama açılışlarında ciddi manada bir performans artışı hedefleniyor ancak, bunun için söz konusu uygulamanın 64-bit desteği sunması ve daha öncesinde Android’in 64-bit desteğini aktif olara sunuyor olması gerekiyor.

Andronova

Lenovo, China Mobile tarafından düzenlenen 2014 Tianyi Fuarı’nda Snapdragon 410 platformuna sahip  Lenovo A805e  akıllı telefonu duyurdu. Telefon donanım özellikleri itibariyle dikkat çekmese de, sahip olduğu Snapdragn 410 işlemcisiyle Android ekosisteminde bir ilki temsil ediyor.  Lenovo A805e  64-bit desteği sunacak ilk Android akıllı telefon oldu.

Peki 64-bit desteği telefonda kullanılacak mı? Şu an için hayır.  Lenovo A805e’nin Android 4.4.2 ile çalışıyor. Dolayısıyla işlemci 64-bit desteği sunuyor olsa da, telefon bu desteği henüz ortaya koyacak altyapıya sahip değil. Üstelik Android tarafındaki uygulamalar henüz 64-bit desteğiyle uyumlu çalışır durumda değil.

1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli 64-bit desteği sunan Snapdragon 410 işlemcisi ve Adreno 306 GPU’ya sahip akılı telefonda ayrıca 5.5-inç büyüklüğünde 540 x 960p çözünürlüklü ekran, 1GB RAM, 8GB depolama, 8MP arka kamera, 4G LTE desteği, NFC, deri görünümlü arka kapak ve çift SIM kart özelliği mevcut.

200 doların altında fiyatlandırılacak telefon siyah, beyaz ve altın renk seçenekleriyle temmuz ayında Asya ülkelerinde satışa sunulacak.

12

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.