64-bit İşlemcili ve Android 4.5 Lollipop Özelliği

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

64-bit İşlemcili ve Android 4.5 Lollipop Özelliğine Sahip Nexus 8 Tablet Temmuz Ayında Tanıtılabilir

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google’ın Nexus 8 tablet modeli üzerinde çalıştığı biliniyor. Nexus 7 ile tablet kategorisine iddialı bir giriş yapan ve başarılı satışlar elde eden Google, söz konusu tableti daha gelişmiş özelliklerle donatarak 2013 yılında bir kez daha tüketicilerin huzuruna çıkardı. 7-inç ekran boyutun sahip tabletlerin ardından Google bu defa doğrudan iPad mini’yi hedef almak için 8-inç kategorisine yönelecek. Nexus 8 ile sadece iPad mini hedef alınmayacak, Google aynı zamanda doygunluk seviyesine ulaşan 7-inç kategorisinden de sıyrılmayı hedefliyor.

Android 4.5 Lollipop işletim sistemi ve 64-bit destekli işlemciye sahip olması beklenen Nexus 8’in haziran ayında gerçekleşek Google I/O Konferasın’da tanıtılacağı şeklinde haberler yapılsa da, Google’ın Nexus tablet takvimine sadık kalacağı dolayısıyla Nexus 8’i yeni Android sürümüyle temmuz ayında duyurması bekleniyor. Google I/O etkinliğinde ise diğer Google hizmetlerinin ön planda olması bekleniyor.

Google’ın Nexus 8 için hangi üreticinin kapısını çaldığı bilinmiyor. Asus ile sürdürülen olumlu ilişkiler ve Nexus 7 tablet serisinin ortaya koyduğu başarı dikkate alındığında Nexus 8 için bir numaralı adayın yine Asus olduğu iddia ediliyor. Farklı söylentiler ise Nexus 8 için Google-HTC işbirliğinden söz ediyor.

1397727174_dribbble-cover

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir