64-bit İşlemcili ve Android 4.5 Lollipop Özelliği

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

64-bit İşlemcili ve Android 4.5 Lollipop Özelliğine Sahip Nexus 8 Tablet Temmuz Ayında Tanıtılabilir

Google’ın Nexus 8 tablet modeli üzerinde çalıştığı biliniyor. Nexus 7 ile tablet kategorisine iddialı bir giriş yapan ve başarılı satışlar elde eden Google, söz konusu tableti daha gelişmiş özelliklerle donatarak 2013 yılında bir kez daha tüketicilerin huzuruna çıkardı. 7-inç ekran boyutun sahip tabletlerin ardından Google bu defa doğrudan iPad mini’yi hedef almak için 8-inç kategorisine yönelecek. Nexus 8 ile sadece iPad mini hedef alınmayacak, Google aynı zamanda doygunluk seviyesine ulaşan 7-inç kategorisinden de sıyrılmayı hedefliyor.

Android 4.5 Lollipop işletim sistemi ve 64-bit destekli işlemciye sahip olması beklenen Nexus 8’in haziran ayında gerçekleşek Google I/O Konferasın’da tanıtılacağı şeklinde haberler yapılsa da, Google’ın Nexus tablet takvimine sadık kalacağı dolayısıyla Nexus 8’i yeni Android sürümüyle temmuz ayında duyurması bekleniyor. Google I/O etkinliğinde ise diğer Google hizmetlerinin ön planda olması bekleniyor.

Google’ın Nexus 8 için hangi üreticinin kapısını çaldığı bilinmiyor. Asus ile sürdürülen olumlu ilişkiler ve Nexus 7 tablet serisinin ortaya koyduğu başarı dikkate alındığında Nexus 8 için bir numaralı adayın yine Asus olduğu iddia ediliyor. Farklı söylentiler ise Nexus 8 için Google-HTC işbirliğinden söz ediyor.

1397727174_dribbble-cover

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!