Acer 4 Çekirdekli, 1GB RAM ve 7.9-inçlik HD IPS Panele Sahip Iconia A1 Tableti Resmen Duyurdu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android cephesinde son dönemde üst üste tablet duyuruları gerçekleştiren Acer’ın son ürünü Iconia A1 oldu. Tayvanlı üretici New York’ta düzenlediği basın etkinliğinde Iconia A1’i kullanıcıların beğenisine sunarken, söz konusu tabletin Android  tarafındaki  7/8-inç boyutlu tabletlere ve iPad Mini’ye ciddi anlamda rakip olması bekleniyor.

teknik destek

PC dünyasının en önemli üreticilerinden olan Acer, özellikle Android platformunda tüm üreticilerin dikkatini çekmeyi başaran bütçe dostu tablet üretimi için yatırımlar gerçekleştireceğini yılın ilk günlerinde açıklamıştı. Oluşturulan stratejinin en iddialı modellerinden biri olmaya aday Iconia A1’in teknik özelliklerine değinecek olursak;

7.9-inç boyutunda 1024 x 768p çözünürlüklü arkadan aydınlatmalı LED IPS panel, 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli MediaTek işlemci, Android 4.2 işletim sistemi, 5MP çözünürlüklü arka kamera, 1.3MP ön kamera, 8/16GB dahili depolama alanı, microSD kart desteği (64GB’a kadar), 1GB RAM, 10.5mm kalınlık, 460 gram ağırlık, 3250 mAh kapasiteli batarya, MicroUSB 2.0, microHDMI port, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0 ve GPS.

Haziran ayı içerisinde ilk olarak Amerika’da satışa sunulacak tabletin 8GB’lık versiyonu 170 dolardan, 16GB versiyon ise 200 dolarlık etiket fiyatı ile raflardaki yerini alacak.

kaynak: androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!