Açık olan telefonda unutulan Gmail şifresi nasıl değiştirilir

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Açık olan telefonda unutulan Gmail şifresi nasıl değiştirilir diye gelen sorulara yanıt vermek adına bu makaleyi hazırladık.

Ad imageAd image

Android cep telefonda ve tablette şifre değiştirme nasıl yapılır diyen meraklıların çoğu, Gmail şifremi unuttum diyerek yardım almak istiyor ve yardım alamadığında da yeni bir hesap oluşturuyor. Bazıları da şifre kırma işlemi için e-posta sıfırlama olmadığı durumlarda bilinmeyen programları denerler. Burada dikkat edilecek husus cihazın oturumun açık olması.

Açık olan cihazın Gmail / Google Play Store hesabının şifresini kolay şekilde değiştirebilirsiniz. İşlemlerde mail hesabı dışında güvenilir cihaz olarak kullanılıyorsa cihaz üzerinden onay vermeniz yeterli olabiliyor. Cihazdan e-posta hesabına erişim yapamıyorsanız ve Google Play Store hesabınızda e-posta tanımlı ise şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Gmail şifrenizi mi unuttunuz

Günümüzde pek çok insan, kişisel ve iş hayatlarında Gmail hesaplarını kullanmaktadırlar. Ancak, birçok kullanıcı Gmail hesaplarına erişmek için kullanılan şifrelerini unutabiliyorlar. Bu makalede, telefonda Gmail şifresi unutulduğunda ne yapabileceğinizi anlatacağız.

 1. Şifreyi sıfırlayın

Eğer telefonunuzda Gmail uygulamasına giriş yapamıyorsanız, şifrenizi sıfırlamak iyi bir seçenek olabilir. Aşağıdaki adımları izleyerek Gmail şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Ad imageAd image
 • Gmail hesabınızla ilgili Gmail web sitesine gidin.
 • Şifreyi sıfırlama sayfasına gidin ve Gmail hesabınızla ilgili e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin.
 • Google, doğrulama için size bir kod gönderecektir. Şifreyi sıfırlama sayfasında, kodu girin ve şifrenizi yenileyin.
 • Şifrenizi yeniden belirledikten sonra, Gmail hesabınızla tekrar giriş yapmayı deneyin.
 1. Telefonunuzdaki hesap ayarlarını kontrol edin

Gmail hesabınıza telefondan giriş yapamıyorsanız, hesap ayarlarınızı kontrol etmek iyi bir seçenek olabilir. Gmail hesabınıza doğru şekilde bağlı olduğundan emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Android telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
 • Hesaplar bölümüne gidin ve Gmail hesabınızın listesini bulun.
 • Hesabınızı seçin ve detaylar sekmesine gidin.
 • Burada, hesabınızın doğru şekilde ayarlandığından emin olun. Eğer şifrenizle ilgili sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız, burada şifrenizi yenileyebilirsiniz.
 1. Başka bir cihazdan giriş yapın

Eğer telefonda Gmail hesabınıza giriş yapamıyorsanız, başka bir cihazdan giriş yaparak hesabınızı kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Başka bir cihazdanda giriş yapamazsanız veya şifreniz hala çalışmıyorsa, Google desteği veya teknik destek ekibiyle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Gmail şifresi unutma sorununun çözümü, şifrenizi sıfırlamak veya hesap ayarlarınızı kontrol etmek gibi basit adımlarla çözülebilir. Şifre sıfırlama işlemi, en hızlı ve basit çözüm yöntemlerinden biridir. Ancak, yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri size yardımcı olmazsa, Google desteği veya teknik destek ekibiyle iletişim kurarak daha fazla yardım alabilirsiniz.

Gmail şifre sıfırlamaya yönelik adımlar

Gmail şifremi unuttum ve güvenlik sorularının cevaplarını da hatırlamıyorum diyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak Gmail şifresini değiştirebilirsiniz. Şifre sıfırlama adımlarını aktardığım şekilde yapınız.

 • Bir bilgisayardan veya mobil cihazdan gmail.com sitesine gidiniz. “Şifrenizi mi unuttunuz?” Ekrana gelecek seçeneklere cevap veremiyorsanız “Farklı bir soru deneyin” seçeneğini kullanınız.
 • Güvenlik sorularına cevap veremezseniz ve cihaz yanınızda değilse, oturum açmaya çalışan kişinin sizin olup olmadığınız belli olmadığından dolayı oturum açmayacağınız belirtilir.
 • Farklı bir soru deneyin seçeneği karşınıza iki ya da üç kez gelecektir. Bu seçeneklerden biri tabletinize / cep telefonunuza bir sıfırlama yöntemi gönderecektir.

Gelen bildirime dokunarak ya da bilgisayarda yer alan sayıyı gelen bildirim seçeneğine yazarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. İşleme başladığınız bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden yapılacaktır

Açık olan telefonda Gmail şifresi nasıl değiştirilir

Öncelikle olabiliyorsa kullanılan cihazdan adımları başlatınız. Olmuyorsa başka bir cihazla şifre unutuldu şeklinde adımları uygulayın. Sizden e-posta sıfırlaması isteyebilir ve cihazla doğrulama seçeneği çıkmıyorsa farklı bir soruyla devam ediniz.

Ad imageAd image

Oturum açık olan güvenilir cihaza bir onay gidecek ve onayladığınızda hangi sayı çıktığının seçilmesi gerekiyor. Yani şifre kurtarma işleminin yapıldığı ekrana bir sayı gelecek ve bu sayının hangisi olduğunu oturum açık olan cihazdan seçeceksiniz.

Açık olan telefonda unutulan Gmail şifresi nasıl değiştirilir
Açık olan telefonda unutulan Gmail şifresi nasıl değiştirilir
android şifre değiştirme
Açık olan Gmail şifresi nasıl değiştirilir
 • 69 Yazılı değerdeki örneğe baktığınızda daha iyi anlayacaksınız.
 android tablette şifre değiştirme
Açık olan Gmail şifresini değiştirme
 • Bazen doğrulamada hesabınızı ne zaman oluşturduğunuz sorulabilir. Bilmiyorsanız farklı sorularla devam ediniz.
 android tablette şifre nasıl değiştirilir
Açık olan Gmail parolasını bulma
telefonda google play şifre sıfırlama şifremi unuttum

Telefonda açık olan Gmail kesinlikle kurtarılabilir. Bunun için sıfırlamayı başlattığınızda size açık olan hesaptan doğrulama veya onaylama metni ekrana getirilecektir. Onaylandığında veya verilen kod yazıldığında işlem tamamlanmış olacak.

Bazıları açık ama işlem yapamıyorum şeklinde yardım istiyor. Açık oturumlarda hesap ayarlarına erişiminiz varsa ek güvenlik açılarak eklenen seçenek sayesinde yeniden hesaba tam erişiminiz olacaktır.

Telefonda Gmail şifresini değiştirme

Telefonunuzda Gmail hesabınızın şifresini değiştirmek oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları izleyerek, Gmail şifrenizi güncelleyebilirsiniz:

 1. Telefonunuzun ana ekranında, “Ayarlar” uygulamasını açın.
 2. “Hesaplar” seçeneğini seçin.
 3. Gmail hesabınızı seçin.
 4. “Şifre” seçeneğini tıklayın.
 5. Şifrenizi güncellemek için Gmail hesabınızın mevcut şifresini girin.
 6. Yeni şifrenizi girin ve onaylamak için tekrar girin.
 7. “Değişiklikleri Kaydet” seçeneğini tıklayın.

Yeni şifreniz Gmail hesabınızda hemen aktif olacaktır. Bu, hem telefonunuzda hem de diğer cihazlarda Gmail hesabınıza giriş yaparken kullanacağınız şifreyi değiştirmiş olacaktır.

Eğer Gmail hesabınızı bir bilgisayar veya başka bir cihaz üzerinden değiştirmek isterseniz, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Bilgisayarınızda bir web tarayıcısı açın ve www.gmail.com adresine gidin.
 2. Gmail hesabınızla giriş yapın.
 3. Sağ üst köşedeki dişli çark simgesine tıklayın ve “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 4. “Hesaplar ve İçe Aktarma” sekmesine tıklayın.
 5. “Şifre değiştirme” seçeneğine tıklayın.
 6. Mevcut şifrenizi girin.
 7. Yeni şifrenizi girin ve onaylamak için tekrar girin.
 8. “Değişiklikleri Kaydet” seçeneğini tıklayın.

Gmail hesabınızın şifresini değiştirmek, hesabınızın güvenliği için önemlidir. Şifrenizi düzenli olarak değiştirmeniz, hesabınızın güvenliğini artıracaktır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir