Açık olan telefonda unutulan Gmail şifresi nasıl değiştirilir

media 11023

Android Google Play Store şifremi unuttum ve açık olan telefonda unutulan Gmail şifresi nasıl değiştirilir? Ek olarak birde tablette Gmail şifre değiştirme aynı şekilde.

teknik destek

Android cep telefonda ve tablette şifre değiştirme nasıl yapılır diyen meraklıların çoğu Gmail şifremi unuttum diyerek yardım almak isterler. Bazıları da şifre kırma işlemi için e-posta sıfırlama olmadığı durumlarda bilinmeyen programları denerler. Burada dikkat edilecek husus cihazın oturumun açık olması.

Açık olan cihazın Gmail / Google Play Store hesabının şifresini kolay şekilde değiştirebilirsiniz. İşlemlerde mail hesabı dışında güvenilir cihaz olarak kullanılıyorsa cihaz üzerinden onay vermeniz yeterli olabiliyor. Cihazdan e-posta hesabına erişim yapamıyorsanız ve Google Play Store hesabınızda e-posta tanımlı ise şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Gmail şifremi unuttum ve güvenlik sorularının cevaplarını da hatırlamıyorum diyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak Gmail şifresini değiştirebilirsiniz. Şifre sıfırlama adımlarını aktardığım şekilde yapınız.

  • Bir bilgisayardan veya mobil cihazdan gmail.com sitesine gidiniz. “Şifrenizi mi unuttunuz?” Ekrana gelecek seçeneklere cevap veremiyorsanız “Farklı bir soru deneyin” seçeneğini kullanınız.
  • Güvenlik sorularına cevap veremezseniz ve cihaz yanınızda değilse “Google, oturum açmaya çalışan kişinin siz olduğunuzu doğrulayamadığından bu hesapta şu anda oturum açamazsınız.” şeklinde bir uyarı alırsınız.
  • Farklı bir soru deneyin seçeneği karşınıza iki ya da üç kez gelecektir. Bu seçeneklerden biri tabletinize / cep telefonunuza bir sıfırlama yöntemi gönderecektir.

Gelen bildirime dokunarak ya da bilgisayarda yer alan sayıyı gelen bildirim seçeneğine yazarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. İşleme başladığınız bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden yapılacaktır. Gmail şifremi unuttum yazımıza bakabilirsiniz.

Açık olan telefonda Gmail şifresi nasıl değiştirilir

Öncelikle olabiliyorsa kullanılan cihazdan adımları başlatınız. Olmuyorsa başka bir cihazla şifre unutuldu şeklinde adımları uygulayın. Sizden e-posta sıfırlaması isteyebilir ve cihazla doğrulama seçeneği çıkmıyorsa farklı bir soruyla devam ediniz.

Oturum açık olan güvenilir cihaza bir onay gidecek ve onayladığınızda hangi sayı çıktığının seçilmesi gerekiyor. Yani şifre kurtarma işleminin yapıldığı ekrana bir sayı gelecek ve bu sayının hangisi olduğunu oturum açık olan cihazdan seçeceksiniz.

Açık olan telefonda unutulan Gmail şifresi nasıl değiştirilir

Gmail şifresi nasıl değiştirilir

android şifre değiştirme

android telefonda şifre değiştirme

  • 69 Yazılı değerdeki örneğe baktığınızda daha iyi anlayacaksınız.

 android tablette şifre değiştirme

 android tablette şifre nasıl değiştirilir

  • Bazen doğrulamada hesabınızı ne zaman oluşturduğunuz sorulabilir. Bilmiyorsanız farklı sorularla devam ediniz.

 android tablette şifre nasıl değiştirilir

  telefonda google play store şifresinasıl değiştirilir

telefonda google play şifre sıfırlama  şifremi unuttum

Telefonda açık olan Gmail kesinlikle kurtarılabilir. Bunun için sıfırlamayı başlattığınızda size açık olan hesaptan doğrulama veya onaylama metni ekrana getirilecektir. Onaylandığında veya verilen kod yazıldığında işlem tamamlanmış olacak.

Bazıları açık ama işlem yapamıyorum şeklinde yardım istiyor. Açık oturumlarda hesap ayarlarına erişiminiz varsa ek güvenlik açılarak eklenen seçenek sayesinde yeniden hesaba tam erişiminiz olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 14:57

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın