Adil Kullanım Kotası (AKK)'da Sevindirecek Önemli Düzenleme!

BTK, Türkiye'deki internet kullanıcılarının kanayan yarası haline gelen Adil Kullanım Kotası (AKK) hakkında sevindirecek önemli düzenleme yapacak. Günlük hayatımızın her alanında kullandığımız ve artık su ve hava gibi yaşam kaynağımız olan elementlerin

Adil Kullanım Kotası (AKK)'da Sevindirecek Önemli Düzenleme!
müşteri hizmetleri
BTK, Türkiye'deki internet kullanıcılarının kanayan yarası haline gelen Adil Kullanım Kotası (AKK) hakkında sevindirecek önemli düzenleme yapacak. Günlük hayatımızın her alanında kullandığımız ve artık su ve hava gibi yaşam kaynağımız olan elementlerin yanına eklenen "internet", ülkemizde maalesef bazı kısıtlamalara maruz kalmakta. Adil Kullanım Kotası (AKK) olarak bilinen ve kullanıcıların Türkiye'de interneti eşit olarak kullanmasını amaçlayan, belli bir internet kullanım kotasının dolmasından sonra ciddi oranda yavaşlayan internet hızı, görünüşe göre tarihe karışıyor. BTK tarafından 2016 içerisinde yapılacağı belli olan yeni düzenlemeye göre, artık AKK limitine takılan kullanıcıların interneti 3Mbps gibi oldukça düşük hıza düşmeyecek. Yeni düzenleme sonrasında, Türkiye'deki teknik altyapı yetersizliği sebebiyle tamamen kaldırılamasa da, kullanıcıları internet hızı konusunda AKK sonrasında tatmin edecek bir seviyeye düşürüleceği belirtiliyor.

Adil Kullanım Kotası (AKK)

adil kullanım kotası akk Her halükarda oldukça sevindirici bir gelişme olan bu düzenlemenin tam olarak ne zaman hayata geçirileceği bilinmezken, bu yıl içerisinde uygulamaya alınacağı söylenenler arasında. Net bir çözüm olmasada güzel bir adım olan bu düzenleme, ileriye yönelik yapılacak çalışmaların da yolunu belirleyecek. Verilerin boyutlarının arttığı günümüzde internet hızının oldukça önemli olması sebebiyle, umarız Türk Telekom (TTNET) gibi ve diğer Türkiye'nin en büyük internet sağlayıcıları alt yapılarını geliştirerek Adil Kullanım Kotası probleminden tüm internet kullanıcılarını kurtararak bu mağduriyete en kısa sürede bir son verirler.
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan Temur
Erkan Temur - 4 yıl Önce

Kotayı kaldırır zammı bindirir. Türk Telekomdan bahsediyoruz. Birde abartılı abartılı bir reklam yapmışlar ki. Aman aman gören de desin ki Türkiyenin her yerinde fiber internet var. Ankaranın göbeğinde yıllardır ttnet ve tivibu abonesiyim. Daha ne fiber var ne geldi ne de gelecek. Tivibu da ki bir kısım sorunlarımıda çözemediler. Fiberliyorummmmmmmm. Sinirleniyorummmmmmm.

17 saniye içinde reklamı geçebilirsiniz