Adil Kullanım Kotası (AKK)’da Sevindirecek Önemli Düzenleme!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

BTK, Türkiye’deki internet kullanıcılarının kanayan yarası haline gelen Adil Kullanım Kotası (AKK) hakkında sevindirecek önemli düzenleme yapacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Günlük hayatımızın her alanında kullandığımız ve artık su ve hava gibi yaşam kaynağımız olan elementlerin yanına eklenen “internet”, ülkemizde maalesef bazı kısıtlamalara maruz kalmakta. Adil Kullanım Kotası (AKK) olarak bilinen ve kullanıcıların Türkiye’de interneti eşit olarak kullanmasını amaçlayan, belli bir internet kullanım kotasının dolmasından sonra ciddi oranda yavaşlayan internet hızı, görünüşe göre tarihe karışıyor.

BTK tarafından 2016 içerisinde yapılacağı belli olan yeni düzenlemeye göre, artık AKK limitine takılan kullanıcıların interneti 3Mbps gibi oldukça düşük hıza düşmeyecek. Yeni düzenleme sonrasında, Türkiye’deki teknik altyapı yetersizliği sebebiyle tamamen kaldırılamasa da, kullanıcıları internet hızı konusunda AKK sonrasında tatmin edecek bir seviyeye düşürüleceği belirtiliyor.

Adil Kullanım Kotası (AKK)

adil kullanım kotası akk

Her halükarda oldukça sevindirici bir gelişme olan bu düzenlemenin tam olarak ne zaman hayata geçirileceği bilinmezken, bu yıl içerisinde uygulamaya alınacağı söylenenler arasında. Net bir çözüm olmasada güzel bir adım olan bu düzenleme, ileriye yönelik yapılacak çalışmaların da yolunu belirleyecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Verilerin boyutlarının arttığı günümüzde internet hızının oldukça önemli olması sebebiyle, umarız Türk Telekom (TTNET) gibi ve diğer Türkiye’nin en büyük internet sağlayıcıları alt yapılarını geliştirerek Adil Kullanım Kotası probleminden tüm internet kullanıcılarını kurtararak bu mağduriyete en kısa sürede bir son verirler.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak