Adil Kullanım Kotası (AKK) Kaldırıldı mı?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Türkiye’nin her yerinden bir çok kullanıcıdan, herkesi oldukça sevindirecek, Adil Kullanım Kotası kaldırıldığına yönelik bilgiler geliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Türkiye’deki milyonlarca internet kullanıcısının ortak sorunu haline gelen, belli bir indirme ve gönderme limitini aştıktan sonra hızı ciddi ölçülerde yavaşlatmak suretiyle sınırlandıran Adil Kullanım Kotası (AKK)‘ye yönelik kısa süre önce BTK tarafından kullanıcıları sevindirecek bazı düzenlemelerin yapılacağı hakkındaki yazımızı sizlerle burada paylaşmıştık.

İnterneti çok kullanarak diğer kullanıcıların hakkının yenmemesi için düşünülen AKK sistemi, internetin yaygınlaşması, hızlanması ve veri boyutlarının artmasıyla birlikte bir ızdırap haline dönüştü. Milyonlarca kişi bu sorunun çözülmesi için ortak görüşteyken, şimdi yurdun farklı bölgelerinden TTNET ve SuperOnline kullanıcıları, limiti aşmalarına rağmen Adil Kullanım Kotasına takılmadıkları yönünde paylaşımlarda bulunuyorlar.

Adil Kullanım Kotası (AKK)

adil kullanım kotası akk

Henüz BTK ve internet sağlayıcıları tarafından bu konuda resmi bir açıklama gelmezken, kullanıcılardan gelen bilgiler durumun milyonlarca internet kullanıcısını sevindirici bir yönde olduğuna işaret ediyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yaşanan bu durumunda aynı zamanda Adil Kullanım Kotası sisteminde yapılacak olan değişiklik sebebiyle olabileceğini de belirtmekte fayda var. Çünkü daha önce yapılan açıklamada, kota seviyesinin normal oranlara çekileceği ve hızın da 5Mbps‘ye yükseltileceği söylenmişti. Ancak bir çok kullanıcı kotalarını doldurmalarına rağmen, halen hızlarının 16-20Mbps seviyelerinde olduğunu söylemesi soru işaretleri oluşturdu. Bu durum, değişikliğin geçiş sürecinde adaptasyon problemleri sebebiyle olabilmesi muhtemel.

Kesin bilgi için BTK’dan gelecek açıklamayı takip edeceğiz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir