Adobe connect flash player 13.0 gerektirir sorunu

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Adobe connect flash player 13.0 veya daha üstünü gerektirir. Devam etmek için flash player indirin ve kurun Flash player' i indir açılmıyor hatası için kesin çözüm.

Sponsorlu reklam

Herhangi bir okulun web sitesinden canlı ders yayını izlemek istediğinizde flash player hatası alıyorum diyorsanız kesin çözümü bu haberde bulaşaksınız. Özellikle Üniversite web sitesinde canlı ders sistemi üzerinden izlemek istendiğinde “Adobe connect flash player 13.0” sorunu çıkıyor. Çok uğaraşanlar ve bir türlü açılmıyor diyenler bazen arkadaşlarının açtığını söylüyor. Buradaki durum kullanılan Windows sürümüyle alakalı. Yani uğraşmadan açılıyor diyende büyük ihtimal Windows 10 yüklü.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İşlemlerden önce bilgilendirme: Tüm işlemlerden sonra sıkıntı çıkan bilgisayarlarda sistem geri yüklemesi yapılabilir. Birde Flash kuracağınız zaman indirme sayfasıdan yer alan “İsteğe bağlı” kısmın altındaki iki kutucuğun işaretini kaldırıp ondan sonra işlem yapınız. Aksi taktirde tarayıcıya ve sisteme McAfee yüklenmesiyle karşılaşırsınız.

Sponsorlu reklam

Adobe connect flash player 13.0 gerektirir ne demek ?

Görüntülemeye çalıştığınız sayfanın ve videonun oynatma gereksinimi için bazen yardımcı programa ihtiyaç duyulabilir. Bu eskiden daha çok karşılaşılan bir sıkıntıydı ve şimdilerde pek görmüyoruz. Ama hala eski sistemleri kullanan kurumlarda karşılaşılabiliyor.

İnternet Explorer, Molzilla ya da Google Chrome’ dan canlı yayını açmak için tarayıcının F. Player ile Adobe Connect Add-in eklentisinin bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor. Özellikle Windows 7 kullanıcıları için bu şart.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlgili iki eklentiyi yükledim ama hala canlı ders sistemi açılmıyor diyenler için kesin çözümün aşağıdakileri harfiyen yapmaktan geçtiğini belirtelim.

Üniversite canlı ders sistemi neden açılmıyor

İlgili iki programı bilgisayara kurdunuz ve sistemi yeniden başlattıktan sonra hala aynı şekilde uyarı alıyorsanız teker teker aşağıdakileri yapınız. Tekrar yükleme dosyalarının adreslerini aşağıya ekliyoruz.

 1. adobe.com/go/adobeconnect_9_addin_win kur.
 2. get.adobe.com/tr/flashplayer kur.
 3. Windows yeniden başlatılsın.
 4. Siteye girdiniz ve açılmadı ise aşağıdakileri yapın.
 5. Bu satırı olduğu gibi kopyalayın ve = yanına açılmayan web site uzantısını yazın.
 6. Örnek chrome://settings/content/siteDetails?site=https://sanalsinif7.istanbul.edu.tr
 7. Açılan Chrome ayarlarından “Flash” yanıda varsayılan yazısındaki ok’ a tıklayın.
 8. Flash varsayılan yerine “İzin ver” yapın.
 9. Eğer Java ile alakalı işiniz varsa onda da aynı şekilde işlem yapabilirsiniz.

Sorun kalkmış olacak ve tekrar web sitesini açın deneyin. Sıkıntı olursa tarayıcıyı komple kapatıp tekrar girişini yapın.

Canlı ders sistemi açılmıyor çözümü resimli anlatım

Öncelikle kullanılacak iki sayfa içinde aynı işlemi yapmanızı öneririrz. Flash izni sadece girmek istediğiniz sayfa için geçerlidir. Biz sanalsinif’ a yetki verdik ve tüm derslerde artık sormayacak. Ama isterseniz birde sitenin ana giriş bağlantısı içinde aynı izinleri açabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yüklemede sıkıntı yaşayanlar;

 • Windows güncellemelerini yapsın
 • Eklentiler kurulumunda tarayıcıyı kapatsın
 • Sistemi yeniden başlatıp tekrardan işlemleri yapsın
 • Tarayıcıyı sıfırlasın. Bunun için bu satırı chrome://settings/reset kopyalayın ve tarayıcıya yapıştırın. Sonra ayarları orjinal yazan seçenekle devam edin.

Adobe connect flash player 13.0 gerektirir sorunuCanlı ders sistemi açılmıyor çözümü resimli anlatımAdobe connect flash player 13.0 gerektirir canlı ders sistemi açılmıyor


Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 18:20

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak