ADSL kullanıcı adı ve şifresini öğrenme

ADSL model kullanıcı ve şifresini nasıl öğrenirim? Modem şifresi öğrenme ve ADSL kullanıcı adı ve şifreyi öğrenmek için eğer modem resetledi ise müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor.

teknik destek

Adsl kullanıcı adı ve şifre kullanıcıların adsl ile ilgili işlemler yapabilmek için gerekli olan bilgilerdir. Adsl hat bağlantısı yapıldıktan sonra kullanıcıya bir kullanıcı adı ve şifre tahsis edilir. Modem ayarlarından bu kullanıcı adı ve şifre girilerek internet erişimi başlatılır. Bu güvenlik ve hizmetin doğru kişiye ulaşması için gerekli olan bir yöntemdir.

Modem şifresi farklı ve ADSL bilgileri farklı. Modem şifresi modem arayüzüne girmek için kullanılır. ADLS kullanıcı adı ve şifresiyse internete bağlanmanızı sağlar. İlk bağlantıdan sonra bu bilgiler kullanıcıya kısa mesaj olarak ulaştırılır. Ancak modem resetlendiğinde, bağlantı tekrardan başlatılması gerekir. Eğer kullanıcı bu bilgilerini unutmuşsa tekrardan öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilir.

ADSL şifresini öğrenme

Müşteri hizmetlerini arayarak öğrenme: İnternet sağlayıcısının müşteri hizmetleri aranarak kullanıcılar, kullanıcı bilgilerini tekrardan edinebilirler. TTnet için 444 0 375 numaralı hat aranır. İlk olarak kullanıcının güvenlik sorularına doğru cevap vermesi gerekir. Burada kullanıcıya fatura veya kullanıcı sözleşmesinde yer alan hat bilgisi veya hizmet bilgisi sorulur. Bu bilgilere göre kullanıcı adı ve şifre tekrardan oluşturulup kullanıcıya kısa mesaj olarak iletilir.

Kullanıcı adı ve ADSL şifresini öğrenmek için  sms ile sorgulama: Bu hizmetten faydalanmak için kullanıcının yine adsl hizmet numarasını bilmesi gerekir. Ttnet için mobil hat üzerinden 6606 ya SIFRE boşluk adsl hizmet numarası yazılarak kısa mesaj atılır. Kullanıcıya adsl kullanıcı adı ve şifresi mesaj olarak iletilir. Farklı servis sağlayıcılarının mesajlaşma numarası farklıdır. Bunun için servis sağlayıcısı web sitesinden veya müşteri hizmetlerinden gerekli bilgi alınmalıdır.

Superonline için 0532 532 0000. Turksat kablonet müşteri hizmetleri 0850 804 44 44. Turknet iletişim 0850 288 8080. Tabi Turknet’ e ulaşmanız biraz zor. Kullanıcı bilgilerini öğrenmek için sesli yanıt sistemini kullanmanız yeterli. Kayıtlı cep telefonuna gönderiyorlar.

ADSL kullanıcı adı ve şifresini öğrenme

Modem şifresini öğrenme

Modem arayüzüne girerken kullanıcı ve şifre istemekte. Bu bilgiler genelde standarttır. Örnek kullanıcı adı genelde her zaman admin. Şifresi ise ttnet, turktelekom, superonline, admin, 1234 ve ttgalaksi gibi…

Modem arayüzü şifresini değiştirdim modem şifresini unuttum ne yapmalıyım? O zaman modeme reset atmanız gerekiyor. Modeme reset nasıl atılır? Modem altında veya arkasında küçün bir çukur vardır. Bu çukur toplu iğnenin girebileceği kadar büyüklüğe sahip olabilir. Modem açıkken buraya toplu iğne ile 10-15 saniye kadar basılı tutunuz. 20 ve ya daha fazla saniye basılı tutmayınız. Bazen modemin arızalanmasına neden olabiliyor. Modem üzerindeki ışıklar sönüp sonra tekrar yandıysa işlem tamam. Fabrika ayarlarına döndü. Modem şifresi artık standart oldu.

Modem şifresini öğrenme


Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 01:01

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir