Ağustos Ayı Android Versiyonları Güncel Kullanım Oranları Yayınlandı

media 12885

Sony olarak Haziran ayında yayınladığımız Google‘ın mobil işletim sistemi Android‘e yönelik versiyon kullanım oranları raporunun ardından, şimdi Google’ın geliştirici sitesinde Ağustos ayına ait Android versiyonları güncel kullanım oranları raporu yayınlandı.

teknik destek

Yeni raporda, bir önceki rapora göre versiyon kullanım oranlarında KitKat yine en çok kullanılan ve Jelly Bean ikinci en çok kullanılan versiyon olduğu için, genel anlamıyla pek bir değişiklik olmadığı görünse de, Lollipop sürümünün en çok büyüme oranını yakaladığı gözden kaçmıyor.

agustos-android-versiyon-kullanim-oranlari

Toplamda, Android 4.1Android 4.2Android 4.3 Jelly Bean %33.6 kullanım oranıyla bir önce rapora göre %3.8‘lik bir düşüş yaşarken, Android 4.4 KitKat %39.3‘lük kullanım oranıyla bir önceki rapora göre %0.1‘lik bir yükseliş yakalamış.

Elbette bu raporda en çok yükselişte olan Android 5.0, Android 5.1 Lollipop sürümü, toplamda %18.1‘lik kullanım oranıyla bir önce rapora göre %5.7‘lik büyüme sağlamış.

Her ne kadar yüzlerce farklı model ve farklı üretici olması ve güncellemenin de üreticilere bağlı olması sebebiyle geç geldiğini söylesek de, Android’te ki yeni versiyonların güncelleme sorununu inkar edemeyiz ve umarız buna en kısa sürede bir çözüm bulunur.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın