AirTies Air 5650 modem yazılım güncelleme

blank

AirTies Air 5650 modem için yazılım güncellemesi nasıl yapılacağı yazılı ve görsel olarak yayınlayacağız. Haberimizdeki adımları takip ettiğinizde kolaylıkla modem güncellenecek.

teknik destek

AirTies modem yazılım güncelleme için gerekli firmware dosyasını resmi web sitesinden kaldırılmış olabilir. Şirket modem ile ilgili desteğini şu an için farklı bir firma üzerinden devam ettirecek. Yazılımda modem güncelleme nasıl yapılır bunu göstermek istedik.

Ülkemizde ve dünyada bir çok modem kullanılmaktadır. Kullanmış olduğumuz bu modemlerin bazıları bizlere sorun çıkarmadan çalıştığı gibi bazıları da çıkardığı sorunlardan çalışamamaktadır. Bundan dolayı bir çok modem markası arasından bazı modeller ön plana çıkarak kendilerine haklı bir yer edinmiştirler. İşte o modemlerden biride AirTies markasıdır. Özellikle ülkemizde neredeyse bütün intenet kullanıcılarının sorunsuz kullandığı bir markadır. Bu haberimizde AirTies markasının en çok satılan modeli olan Air5650 modelinde yazılım güncellemesinin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağız. Aşağıdaki adımları takip ettiğinizde sorunsuz bir şekilde modeminizi güncelleyebilirsiniz.

  • 192.168.2.1 tarayıcıyla giriş yapınız
  • Şifre çoğunlukla boş geçiliyor
  • Araçlar
  • Yazılım güncellemesi
  • Dosyayı seçin

AirTies modem yazılım güncelleme

AirTies modeminin güncellemesini yapabilmek için bütün bağlantı kablolarının bağlı olması gerekmektedir. Yani internet bağlantısını kullanırken yapmış olduğunuz bağlantı ayarları yazılım güncellemesi yaparken de yapmalısınız.

Bağlantı işlemlerimizi tamamladıktan sonra bilgisayarımızda bulunan web tarayıcılarından biri ile boş bir internet sayfası açıyoruz. Gelen tarayıcının adres çubuğu bölümüne 192.168.2.1 sayılarını yazarak enter tuşuna basınız. Bu işlemden sonra AirTies Air 5650 modeminin arayüzüne ulaşmış olacaksınız. Tabiki arayüz girişi her modemde olduğu gibi şifre ile korunmaktadır. Gelen ekran aşağıdaki resimde sizlere gösterilmektedir.Bu bölüme daha önce şifre belirlediyseniz o şifrenizi eğer belirlemeyip varsayılan şifreyi kullanıyorsanız ttnet yazınız. Bazende bazı modellerde herhangi bir şifre oluşturulmadığından şifre yazmadan direkt olarak giriş tuşuna basınız.

AirTies Air 5650 modem yazılım güncelleme

Yukarıdaki ekrana şifrenizi girdikten sonra modemin arayüzüne ulaşmış olacaksınız. Aşağıdaki resimde arayüz bölümünde bulunan bütün menüleri görebilirsiniz. Peki işlemlerimize hangi adım ile devam etmeliyiz. Bu ekranda göründüğü gibi menü kısmı solda bulunmaktadır Fakat solda bir çok seçenek bulunduğu için ilk ekranda karşınıza gelmeyebilir. Bundan dolayı sayfanın sonuna doğru giderek gelen bölümden araçlar kısmına tıklayınız. açılan ekrandan yazılım güncelleme seçeneğine giriniz.

AirTies modem yazılım güncelleme

Bu adımdan sonra aşağıdaki gibi bir ekrana ulaşacaksınız. Bu ekranda airties.com.tr/support/dcenter/ sitesi üzerinden indirmiş olduğunuz yazılımı Dosya Seç bölümünden seçerek Güncelle tuşuna basarak güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.

AirTies Air 5650 yazılım güncelleme


Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 14:10

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!