Akılı telefonların üretim tarihi nasıl öğrenilir

Andronova

Akılı telefonların üretim tarihlerini, telefon üzerinde hangi alanlara bakarak öğrenebiliriz? Telefon üretim tarihi sorgulama nasıl yapılır? İmei ile garanti sorgulama.

Akıllı telefonların üretim tarihlerini nasıl öğrenebileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız. Akıllı telefonların üretim tarihlerini öğrenebilmek için farklı bir kaç yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemleri aşağıdaki başlığımız altında yayınlayacağız.

Kullanmış olduğunuz akıllı telefonların bir üretim tarihleri muhakkak bulunmaktadır. Telefon üreticileri akıllı telefonları satışa sunmadan bir kaç ay evvelinden üretilerek bu tarih telefonun üzerine firma tarafından yazılır. Her telefon modelinin üretim tarihi aynı olmayabilir. Aynı seri içerisinde farklı üretim tarihleri telefon modellerinin üzerinde yazabilir. Yani farklı üretim tarihlerini aynı model üzerinde görmeniz mümkündür. Şimdi telefon üretim tarihleri ile ilgili paylaşımlarımıza devam edelim.

Akılı telefonların üretim tarihi nasıl öğrenilir

Akılı telefonların üretim tarihi nasıl öğrenilir

Üretim tarihleri modellere göre farklılık göstermektedir. Örnek bazı modeller üretim tarihini seri numarası ile birlikte yazarken bazıları ayrı bir bölüme yazabilmektedir. Genellikle bütün modellerde SN ile başlayan uzun numara telefonunuzun seri numarasıdır. Bu numara telefon kutusunda olabildiği gibi telefonun arkasında da bulunmaktadır. Ayrıca telefonunuzun seri numarasına android cihaz kullanıyorsanız ayarlar-cihaz hakkında bölümünden de ulaşabilirsiniz.

Peki seri numarasının üretim tarihi ile ne ilgisi vardır ? Üretim tarihi seri numarasının içerisinde yer almaktadır. LG telefon markasına ait bir seri numarası örneği vererek devam edelim. 601KPBF517533 seri numarasında ilk üç rakam üretim tarihini göstermektedir. 601 rakamında 6 rakamı 2016 yılında üretildiği, 01 rakamı ise üretim yılının ayını yani ocak ayında üretildiğini göstermektedir.  Yukarıda belirttiğimiz gibi telefonunuzun seri numarasına telefon kutusu üzerinden ulaşabileceğiniz gibi telefon bataryasını çıkardığınızda karşınızda gelen etikette imei ve seri numrası yer almaktadır.

Alternatif olarakta cihaz üretici sayfasından imei numaranızla sorgulayabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 14:04

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir