Akıllı hoparlörde Google’ a Samsung atağı

Andronova
Yazar Andronova

Samsung, Google' nin tahtını sarsabilir. Akıllı hoparlör teknolojisine el atmaya hazırlanan Samsung, yeni geliştirdiği cihazla büyük ilgi toplamayı planlıyor.

Teknoloji destek

Telefon konusunda her gün atılımlarını arttıran yeni cihazları ile beğeni toplayan bu sefer gözünü akıllı ev cihazlarındaki liderliğe dikti. Evlerdeki kullanılan akıllı teknolojide ilk atağı ise hoparlör teknolojisi oldu. Bu konuda önemli bire yere sahip Google Homö’a bir rakip çıkarmayı düşünen firma Google’ın bu konudaki tahtını sarsma çabasında. Firma son dönem içinde arka arkaya yeniliklerini tanıtırken dikkatleri uzun süre sonra tekrar üzerinde toplamayı başladı.

Akıllı hoparlörde Google’ a Samsung atağı

Akıllı cihazlarda her ne kadar bir kaç firma arasına olsa da Samsung akıllı ev teknolojilerinde biraz gerideydi. Son zamanlar içinde Samsung yetkilileri bu alanda çalışmalar yaptıklarını belirtiyordu. Samsung firmasının üst düzey isimlerinden biri ilk ataklarının Akıllı hoparlör ile olacağını belirtti. Çok yakın zamanda çalışmalarının biteceğinin haberini veren yetkili bunun önemli yenilikler getireceğini belirtti. Google home,Apple home gibi devlerden sonra başlayan çalışmada zirve için neler yapabileceği merak edilen bir konu.

Akıllı hopalörde Samsung ne yapacak

Konu ve cihaz hakkında çok fazla bilgi paylaşılmazken bilinen tek şey çok yakın zamanda ürünün piyasada olacağı. Samsung akıllı ev teknolojileri piyasasına daha sağlam bir yer edinmek için ilk hedef hoparlör. Daha sağlam daha iyi ses olması beklenen cihaz için 200 ülkede aktif olan ve büyük beğeni toplayan Bixby ile koordineli çalışacağı biliniyor. Bununda gücü ile çok şey bekliyor firma.


Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 20:58

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir