Akıllı saat imei kaydı nasıl yapılır

Andronova

Akıllı saat imei kaydı nasıl yapılır? imei nolu saat için kayıt dışı olduğu ve … tarihinde kullanım dışı kalacağını belirten bir mesaj geliyor. Yasal olarak saatin imei kaydı yapılması gerekiyor.

Akıllı saat imei kaydı yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Yurtdışından yolcularla ile beraberinde getirilen elektronik kimlik bilgisi yani IMEI Gibi cihazların kayıt işlemlerinin Türkiye giriş tarihi itibariyle 120 gün içerisinde imei kaydının yapılması gerekir. Gerekli işletmeciler tarafından süreye az günler kala cihaza SMS formatında 30 günlük periyotlar arasında mesajla gönderilmektedir. Eğer kullanıcı gününü geçirirse telefon kullanılmaya kapatılır, sadece akıllı telefon olarak kullanılır, konuşma hakkı yani hat kullanımı iptal edilir.

Uyarı! Bazı sitelerde satılan akıllı saatler için imei kaydı var deniliyor ve aldıktan kısa süre sonra imei kayıtlı değil uyarısı geliyor. Uyarıda imei nolu cihazın kayıt dışı olduğunu ve şu tarihte kullanım dışı kalacağını belirten bir mesaj geliyor. Cihazı satın aldığınız yerle görüşmeniz için başvuru yapmanızı açıklama bölümünde gelebiliyor.

Akıllı saat imei kaydı nasıl yapılır

Akıllı saat imei kaydı nasıl yapılır?

Cihazların gümrükten geçerken kayıt altına alındığında telefon için ihtiyaç duyulan IMEI numarasına, *#06# Tuşlarına bastırmak suretiyle IMEI numarasına ulaşabilmektedirler. Daha sonra ihtiyaç duyulması durumunda kullanıcının imei numarasını bir yere not etmekte faydası bulunmaktadır. Genelde akıllı saatlerde IMEI kaydı telefon üzerinden yapılarak saate aktarılmaktadır. Akıllı saatler telefondan yönetildiği için çoğu akıllı saat IMEI numarasını akıllı telefon üzerinden almaktadır.

Yabancı kimliğe sahip kişilerin; e-devlet üzerinden gerekli işlemleri yaparak, işlemler bölümünden bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu başlığı altından Öncelikle “Cihaz Kayıt Hakkı Sorgulaması” daha sonra cihaz hakkı mevcut ise IMEI kayıt Alındaki gerekli işlemleri yaparak belirlenen harç ücreti üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu ücret 2017 tarihi üzerinden 150 TL olarak hesaplanmıştır. Harç ödemesi, kayıt işlemleri sırasında internet üzerinden E-devlet sistemini kayıtlı bankalar aracılığı ile online olarak da sistemden yapılabilmektedir. Sistemden yapılan ödemeler %100 güvenilirdir.

Akıllı saat imei kaydı yapılması gerekiyor mu? Akıllı saatte imei kaydı aynı cep telefondaki gibi yapılmakta. Yurtdışından gelen birinin pasaport’ u üzerinden işlem yapılabilir. Akıllı saat imei kaydı e-devlet üzerinden sizde yapabilirsiniz. Resimli anlatım cihaz imei kaydı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.


Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 16:02

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir