Akıllı saat internete bağlanmıyor arama başarısız

media 878

Akıllı saat internete bağlanmıyor ve bağlanırken arama başarısız hatası ekrana geliyor. Burada çoğunlukla aramayla alakalı olarak düşünülebilir. Lakin değil.

Andronova

İnternete bağlanırken akıllı saat arama başarısız hatası alanlar arama yapamıyorum durumu ile karıştırıyorlar. Burada telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz ama internet bağlanmıyor sorunu görülüyor. Çoğu ya operatörünü arıyor ya aldığı yer bulunduğu il’ de ise oraya götürüyor ya da bir teknik servise giderek yardım alıyor. Yazımızda internete neden bağlanmıyor sorununu ele almaya çalışacağız.

Saat internet ayarlarını yaptım ama bağlanmıyor yazanları görüyoruz. Birincisi doğru yaptığınızdan emin misiniz ve ikincisi ise hizmeti açmak için işlem yaptınız mı?

Aldığınız modelde sim kart olduğunda ve imei kaydı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için ürünü güvenilir kanallardan satın alın ve almadan önce satıcıya açık şekilde bunları sorunuz.

Yapılacak işlemlerin detayları için akıllı saat internet ayarları yazımızdaki adımları uygulamaya çalışınız.

  • Turkcell internet açmak için mesaj kısmına internet yazın ve 2222′ e gönderiniz. 
  • Vodafone içinse ayar yazın ve 7000′ e gönderin. Mesajla manuel bilgiler için https://online.vodafone.com.tr/yanimda/#/giris adresine girin.
  • Türk Telekom’ da ayar 5555′ e mesaj atılacak ve Bimcell kullananlar ise internet acik yazıp mesaj atacaksınız. Peşinden internet onay yazarak 5555. PTTcell içinde test edilebilir.

Kontrol ettiğimiz model Smart Watch A1 olduğunu belirtelim. Başka modellerde yapılandırma belki farklı olabilir. 

ÖNEMLİ: Yukarıdakileri uyguladıktan sonra hala sıkıntı devam ediyorsa operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayınız. Açık değilse açarlar, manuel adımları aktarırlar ve paketiniz yoksa yardımcı olurlar. Ne olursa olsun paket almadan interneti açmamanızı öneririz. Bazı şirketlerde hattınıza 30 gün kullanacağınız hediye dakika ve internet yüklüyorlar. Bunun için bir sms atmanız yeterli oluyor.

Manuel seçeneklerin yapıldıktan sonra problem devam ediyor ve destek aldınız durum aynıysa fabrika ayarların kullanılmasını öneririz.

Akıllı saat internete bağlanmıyor arama başarısız


Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 19:14

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın