Akıllı saat sim kartlı imei atma BTK kayıtlı kavramları

Andronova
2 Minimum Okuma

Akıllı saat imei atma işlemiyle uğraşmamanız için BTK kayıtlı akıllı saat kavramlarına dikkat ediniz. Resmi olarak işlem yapılmamış çok sayıda saatler karşılaşılabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son 3-4 yıldır akıllı saat satışları yavaş yavaş yükselirken çoğu alıcı acaba hangisi daha iyi ve sorun yaşamam diye araştırıyor. Öyle bir durum ki günlerde araştırmak zorunda kalabiliyorsunuz. Çok sayıda satıcıların yazdıklarının ya biraz abartılı ya yalan olduğuyla karşılaşabilirsiniz. En doğrusu kullanıcı yorumlarına bakılması. Tabi burada da gelişi güzel bakmamanız gerekiyor. Biraz tecrübeniz varsa çoğunun az veya çok kendi kendine yorum yaptığını anlayabilirsiniz. Bundan dolayı aynı modelin farklı satıcılarında yorumlarına bakmak gerekiyor. Çok fazla yorumu olan satıcınında eski ve yeniler arasında bir göz gezdirmenizi öneriyoruz. Yeni olanları kendileri bazen doldurabiliyor.

Çocuğunuza a.saat alacaksanız öncelikle beklentilerinizi belirlemeniz gerekiyor. Kamera, sim kart, internet ve uygulama yükleme gibi beklentiler olabiliyor. Bize göre ise bilinen bir marka ve iyi donanım sahip olması öncelik olmalı. Donma, ses ve görüntü kalitesi  çok önemli olacağını söyleyelim. Birde çocuğunuzun nerede olduğunu öğrenmek için takip özelliği şeklinde arayanlar olacak. Çok sayıda model ortam dinlemesi ve hatta görüntü dahi alabiliyor. Saatin kamerasından görüntü çekim o an görüntüye ulaşabiliyorsunuz. 

Akıllı saatlerde BTK kayıtlı yazan bazı satıcılara dikkat ediniz. Bir çoğunda saate imei atma işlemi yapıldığı sonralardan anlaşılıyor. Çoğunun IMEI numarası klonlanmıştır ve şu kadar gün sonra kapatılacaktır mesajı aldığında durumun farkına vardığını görüyoruz. Bundan dolayı yine yaptığı satışlardaki yorumlara bakılması ve varsa geçmişte sattığı saatlerle alakalı sorun yaşatmış mı diye araştırmanızı öneririz.

Klonlandı uyarısı alanlar satıcılara hala ulaşabiliyorsa mağduriyet giderilmesi adına tekrardan akıllı saate imei atma işlemi yapılıyor. Buradaki sorun bu şekilde bir yolu tercih edenlerin atılan imei başka bir yerde kullanılmışsa aynı durumla karşılaşabiliyorlar. Bir başka sıkıntı ise nadir de olsa bazı özelliklerin kullanılamıyor olması.

N11, sahibinden, hepsiburada ve gittigidiyor sitelerinden aldığınız ürünlerde 2-3 gün onay süresi bırakılıyor. Artı alınan ürün 10 gün içerisinde iade hakkı olduğundan bu süre içerisinde başvuru yapılabilir. Önerimiz onay vermeden önce cihazın seri numarası ile turkiye.gov.tr/imei-sorgulama sitesinden kontrol etmeniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Akıllı saat sim kartlı imei atma BTK kayıtlı kavramları


Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 17:04

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir