Bütçe Dostu Akıllı Telefon Android One’da MediaTek İşlemci Yer Alıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bütçe Dostu Akıllı Telefon Android One’da MediaTek İşlemci Yer Alıyor

Andronova

Google I/O etkinliğinde en dikkat çeken tanıtım Android L’nin geliştirici ön izleme sürümü olurken, Google’ın Hindistan ve Brezilya gibi gelişmekte olan ülkeler için geliştirdiği bütçe dostu akıllı telefon Android One da yine geliştiriciler konferansında ilgi toplayan bir tanıtım oldu.

Google, 100 dolardan  aşağıda bir fiyata satılacak akıllı telefonla Android işletim sistemini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Hindistanlı akıllı telefon üreticisi Micromax tarafından geliştirilen Android One ilk olarak sonbaharda Hindistan’da satışa sunulacak. Cihazın yıl sonuna kadar birçok ülkede listelenmesi bekleniyor.

Google etkinlik esnasında Android One’ın teknik özelliklerine detaylı olarak değinmedi ancak, yayınlanan slaytlarda bazı detaylara vurgu yapıldı. 4.5-inç büyüklüğünde ekrana sahip akıllı telefonda çift SIM kart desteği, FM radyo ve microSD kart yer alacak.

LED flaşlı bir arka kameranın da eşlik edeceği Android One’ın merak edilen bir özelliği de yapılan açıklamayla netliğe kavuştu. Google’ın bütçe dostu telefonda açıkçası MediaTek cephesinden bir işlemci kullandığı tahmin ediliyordu. Mayıs ayında ortaya çıkan iddialar da bu yöndeydi. MediaTek Twitter üzerinden tüketiciler için bütçe dostu akıllı telefon Android One için ortaklığa gittiğini duyurdu. İşlemcinin detayları ise açıklanmadı.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın