Akıllı Telefon Lensi Sony QX1 Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı Telefon Lensi Sony QX1

teknik destek

Fotoğraf sektörünün yenilikçi ismi Sony, bu alandaki tecrübe ve teknolojilerini akıllı telefonlara aktarmaya kararlı görünüyor. İlk olarak geçen sene karşımıza çıkan Lens-Kamera konseptinin ilk ürünleri QX10 ve QX100’ü IFA2013’de tanıtan üretici, telefon içine sığması mümkün olmayan üst seviye kamera elemanlarını ayrı bir kit halinde sunarak akıllı telefonlardaki görüntüleme deneyimini daha ileriye taşımayı amaçlıyordu. Şimdi ise bu alanda daha da ilerlemek isteyen Sony, QX1’i duyurmaya hazırlanıyor

.Ürün henüz resmi olarak tanıtılmamasına rağmen hakkında birçok detay ortaya çıkmış durumda.

Akıllı Telefon Lensi Sony QX1

Geçen seneki modellerden en büyük ve önemli farkı, Sony’nin aynasız fotoğraf makinelerinde kullanılan E-Mount lenslerle tam uyumluluk göstermesi. İhtiyaçlara göre lensi değiştirilebilen cihaz, Bionz görüntü işlemcisine sahip. Bir önceki modeller QX10 ve QX100 Sony’nin üst seviye kompakt fotoğraf makinesi RX100’ü temel alırken, QX1 ise iddialı aynasız fotoğraf makinesi A6000 temel alınarak hazırlanmış.

Üzerinde ekran dışında, ortalama profesyonel bir fotoğraf makinesin de olması gereken hemen hemen her şeyi taşıyan lens görünümlü kamera da vizör görevini telefon ekranı üstleniyor. Aynı zamanda detaylı ayarlar içinde telefona ihtiyaç duyan lens, dev bir ataç yardımı ile telefona tutturuluyor.

Sony QX1 ve Xperia Z3
Sony QX1 ve Xperia Z3

DSLR makineler de görmeye alıştığımız APS-C formatın da sensöre sahip olacağı düşünülen QX1, Bluetooth,NFC ve Wi-Fi teknolojilerini destekliyor. Wi-Fi ile telefona bağlanan lens, telefona tutturulma şartı olmadan da kullanılabiliyor. MicroSD kart desteği sayesinde telefon hafızasına ihtiyaç duymayan ürün, Android ve İOS cihazlarla uyumlu olarak çalışıyor. Üzerinde Pop-Up tarzı Xenon flash bunulan QX1, 3 Eylülde ki Sony etkinliğinde resmi olarak tanıtılacak.

QX1 PlayMemories Online uygulaması ile çalışıyor
QX1 PlayMemories Online uygulaması ile çalışıyor

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın