Akıllı Telefonlar Şampiyonlar Ligi Büyük Final Maçı Başladı!

blank

Akıllı Telefonlar Şampiyonlar Ligi Büyük Final Maçı Başladı!

teknik destek

2013 yılını geride bıraktık ve mobil dünyasına ilişkin akıllarda birçok anı kaldı. Her geçen gün donanım tarafındaki standartlar daha ileri bir seviyeye taşınırken, üreticiler arasında yaşanan rekabet de aynı doğrultuda ilerlemeye devam ediyor. Andronova.net olarak geçtiğimiz günlerde bir anket yayınlamış ve bu ankette 2013’teki en iyi akıllı telefonun hangisi olduğunu sizlere sormuştuk. LG G2 en fazla oyu alarak listenin zirvesinde yer almayı başarmıştı. İkinci sırada Galaxy Note 3 yer alırken, listenin 3. sırasında ise büyük bir sürprize atan General Mobile Discovery modeli yer aldı. iPhone 5S, Xperia Z1, Galaxy S4, Nexus 5 ve HTC One gibi iddialı modelleri arkasına almayı başaran General Mobile Discovery fiyat/performans noktasında göstermiş olduğu başarıyla listenin 3. sırasında yer aldığını söylemek yanlış bir değerlendirme olmaz.

Bir süredir akıllı telefonlar arasında benzer bir anket ya da aslında turnuva demek daha mantıklı, GSMArena sitesinde devam ediyor. 32 adet akıllı telefonun yer aldığı turnuvadaki takım sayısı dikkate alındığında şampiyonlar ligi havası yansıtılmıyor değil. Zaten turnuva “akıllı telefonlar şampiyonlar ligi” olarak isimlendirilmiş.

Söz konusu turnuvada giriş, orta ve üst sınıftan modellerde yer alıyor. Telefonlar karışık bir şekilde eşleştirilerek kullanıcıların oylamasına sunuluyor. Kullanıcılar şu an final müsabakası için oy kullanırken, büyük final için oy kullanma işlemi  3 Ocak’a kadar devam edecek.

1 milyondan fazla oyun verildiği turnuvada eşleştirmelerde telefonların sadece donanım özellikleri yarıştırılmıyor. Fiyat, performans, teknik özellikler, günlük kullanım deneyimi ve yazılım detayları dikkate alınarak yapılan oylamada final aşamasına kadar gelinen süreçte dikkat çeken bazı eşleştirmelere değinecek olursak;

*Lumia 1020, Galaxy Note 3’ü

*Nexus 5, iPhone 5S’i

*Lumia 520, Nexus 4’ü

*HTC One, Galaxy S4’ü

*Lumia 520, HTC One’ı

*Lumia 1520, Xperia Z1’i

*Lumia 1020, Nexus 5’i

*Lumia 1520 ise Lumia 520‘i eleyerek turnuvanın dışına itmeyi başardı.

Grand final

Netice itibariyle turnuvada iki telefon kaldı ve her iki telefonunda Windows Phone 8 platformunda yer alıyor olması bizleri şaşırtmadı değil. Büyük final için şu an oy verme süreci başladı. Yazıyı oluşturduğumuz an itibariyle büyük finalde Lumia 1520 kullanıcılardan 7643 oy alırken, Lumia 1020 ise 3810 oy almayı başarmıştı. Şu an için Lumia 1520 bir adım önde görünse de, oylamanın bitmesine 24 saatten uzun bir süre var.

Burayı tıklayarak siz de Lumia 1520 – Lumia 1020 arasındaki dev müsabaka için oy kullanabilirsiniz. Turnuvada daha önce yapılan eşleştirmelerin sonuçlarına aşağıdan göz atabilirsiniz. Sizin tercihiniz hangisi olurdu?

gsmarena_003

kaynak: blog.gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!