Akıllı Telefonlarınız ile Yapabilecekleriniz Sınır Tanımıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinde beri günlük yaşamımızı her zaman daha kolay bir hale getirmiştir. Bu kolaylığa öylesine alışmışız ki geçtiğimiz günlerde 1 gün telefonumu evde unuttuğumda yaşadığım bu bağımlılığın farkına vardım. Akıllı telefonların hayatınızdaki yerini sorgulamak için telefonunuzdan 1 gün bile olsun uzaklaşmanızı öneririm.

Andronova

Yeni ürünler ile bu bağımlılık daha da artacak gibi görünüyor. Farklı farklı eşyaları akıllı telefonlarımızdan yönetebilmeye başladık. Bu teknoloji beli ölçülerde insanlara kolaylık sağlasa da insanları bir miktar tembelliğe alıştırdığını da söyleyebiliriz. Gelelim akıllı telefonlarımı izle kontrol edebildiğimiz ilginç eşyalara.

İlk olarak size Bugatti markasının (araba markası olan Bugatti değil) hazırladığı çok ilginç bir ekmek kızarma makinesini tanıtmak istiyoruz. Bu ekmek kızartma makinesi 300 dereceye kadar ısınan şeffaf yarı iletken tabaka sayesinde ekmekleri ve içine konan diğer yiyecekleri kızartıyor. Gelecekten gelmiş gibi görünen bu ekmek kızartma makinesi ile birlikte akıllı telefonumuza yüklediğimiz uygulama sayesinde sıcaklık ve süre ayarını ayarlayabiliyor; cihazı uzaktan açıp kapatabiliyoruz. Bu ekmek kızarma makinesinin fiyatının 1000 dolar olduğunu da hatırlatalım!

The-toaster

Bir başka ilginç ev eşyası ise su ısıtıcı. Cep telefonunuzdan yada tabletinizden sıcaklık ayarı ve otomatik açılıp kapanma gibi özel işlemleri yapabildiğiniz bu su ısıtıcısının özellikle sabah kalkar kalmaz kahve içenlerin işine çok yarayacağını düşünüyorum.

The-kettle

Çamaşır makinesinin telefon ile kontrol edilebilmesi geçtiğimiz yıldan beri özellikle Samsung cihazlar ile birlikte tanıtılmıştı ama yeni jenerasyon makineler ile cep telefonunuzdan anlık olarak çamaşırın durumu; yıkama süresinin ne kadar kaldığı gibi her türlü detaya artık ulaşabiliyoruz. Bu ürünler içinde en çok dikkatimi çeken yeni Samsung çamaşır makinelerini heyecanla bekliyoruz.

The-washing-machine

Geçtiğimiz günlerde internete düşen bu yat hem fiyatı hemde içinde barındırdığı teknolojiler ile bir uzay gemisini andırıyor. 140 metre uzunluğunda 53 metre genişliğindeki bu yat 22,5 deniz mili hızı ile ve 15 milyon dolarlık fiyatı ile lüksün ve ihtişamın tek göstergesi. Bu yat için geliştirilen özel bir uygulama sayesinde yatın sahibi olan kişi yatın her türlü donanımına dışarıdan müdahale edip her kameraya ulaşabiliyor. Cep telefonundan barın, jakuzinin bile kontrolü gerçekleştirilebiliyor.

The-freaking-yacht

5 numarada kağıttan yapılmış bir uçak var. Ünlü New York’lu tasarımcı Shai Goitein’in gerçek kağıttan ürettiği ve 10 dakika havada kalan bu uçağın öndeki kamerası cep telefonunuza ekran görüntüsü yollayarak eğlenceli zamanlar geçirmenizi de sağlıyor. Tasarım olarak kullanılan ve satılmayan bu araç cep telefonu olmadan çalışmamasıyla akıllı telefonlara en muhtaç eşya oldu.

The-paper-airplane

Kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.