Aktivasyon kilidi sorunu iPhone 7 / iPhone 6s çözümü

Andronova
1 Minimum Okuma

Apple‘ nin bazı modellerinde özellikle iPhone 6s, Plus ve iPhone 7 modellerinde görülen Aktivasyon kilidi sorunu başını ağırttı. Yeni bir cihaz satın alan kullanıcıların bazılarında veya güncellemeden sonra Aktivasyon kilidi sorunu ile karşılaşmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Aktivasyon kilidi sorunu

iPhone 7 / iPhone 6s Aktivasyon kilidi sorunu çözümü
Apple konuyla ilgili karmaşanın neden oluştuğunu açıklamadı. Şuan için Apple’ nin konuyla ilgili gerekli adımları attığını hatta sorunun devam eden cihazların değişimini de yapabileceklerini açıkladı.

Bazı iPhone kullanıcılarının şikayetlerinde kutusundan çıkarttıkları telefonlarında kendilerine ait olmayan Apple ID bağlantısının olduğu belirtilmekte. Alınan hatada yanlış Apple ID bağlantı uyarısı var. iPhone kullanıcılarının bazıları giriş yapamıyor veya cihaz ayarlarını değiştiremiyor.

Aktivasyon kilidi sorunu çözümü

Aktivasyon sorunu ile karşılaşan iPhone kullanıcıları, cihazın kendilerine ait olduğunu güvenlik doğrulamaları ile yaptıklarında Apple Aktivasyon kilidini kaldırıyor. Aktivasyon kilidini açmak için ister Apple müşteri hizmetleri, ister Apple Store‘ ye giderek işlemleri başlatabilirsiniz. Dediğimiz gibi sorun devam ederse cihaz değişimi yapılıyor.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir