Alcatel Onetouch, HP’den Palm’ı Satın Aldı! Palm Markası Geri Mi Dönüyor?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Eskiden akıllı telefonlar başkaydı. “Eskiden” diyorum çünkü çok geçmemesine rağmen üzerinden sanki onlarca yıl geçmiş gibi bir değişikliğe uğradı sektör. Hatırlarsanız Palm diye bir marka vardı. PalmPilot modeliyle akıllarımızı başımızdan alıyordu. Şimdi bu Palm geri dönüyor. Söylenene göre Alcatel Onetouch Palm’ı HP’den satın aldı.

Andronova

PalmOne Tungsten T5 ile geçirdiğim bir dönemin ardından Palm’ın geri dönecek olması beni duygulandırdı. HP’nin webOS’u ölüme terkedip sonrasında LG’ye satmasının ardından Palm ile tekrar eden hikayede haretlilik var.

Alcatel Onetouch’un tam olarak ne yapacağı bilinmesede HP’den Palm markasını almasının ardından, palm.com mynewpalm.com’a yönlendirilmeye başlandı. Yönlendirilen sitenin tam ortasında Palm logosu ve altında da değişen “coming soon” ve “smart move” yani çok yakında ve akıllı adım manasında bir yazı beliriyor.

Ardından Amerikan Marka ve Patent Ofisinde Palm markasının Wide Progress Global Limited’e transferi gerçekleşiyor. Devrin gerçekleştildiği şirketin Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Amerika’daki Alcatel OneTouch ve Pacific ve ana şirketi TCL’nin Başkanı.

Henüz Alcatel Onetouch’un Palm ile ne yapacağı bilinmese de, bir çok Andorid telefonu olan firma’nın bunu boş yere almadığı aşikar ve piyasa yeni veya “yenilenmiş” bir mobil işletim sistemiyle karşılaşabilir.

Gelin biraz nostalji yaparak Palm’ın ilk ürünü Palm Pilot ve benim bir zamanlar heyecanla kullandığım PalmOne Tungsten T5’i hatırlayalım.

Palm Pilot
Palmpilot5000_eu

PalmOne Tungsten T5
PalmOne Tungsten T5

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.