Alcatel ONETOUCH IDOL 2 telefonu açamıyorum

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Android telefonda açılış sorunu telefonum açılmıyor. Alcatel ONETOUCH IDOL 2 telefon sahipleri telefonları çalışmadığı zaman neler yapabilecekleri konusunda çözüm adımları bu haberimizde…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Alcatel ONETOUCH IDOL 2 telefonu adını pek fazla duymadığınız ve etrafınızda kullanıcıların az olduğunu düşünebilirsiniz, ama gerçek hiçde öyle değil bu telefonu kullanan kişler bilindik markalar samsung, sony xperia, LG, HTC gibi olamasada yinede hatırı sayılır kadar bulunmaktadır.

Zaten arama motorlarına alcatele ait bu telefon modelini yazıp arattığınızda arama hacminin genişliğini görebilirsiniz. Alcatel ismi yeni marka değildir. Alcetel daha önceleride tuşlu telefon sektöründe yer alamış değişen teknoloji ile oda akıllı telefon sektörüne giriş yapmıştır.

Daha önce çıkardığı modellerle birlikte en son Alcatel ONETOUCH IDOL 2 modeli ile karşımıza çıkmıştır. Bu haberimizde eğer Alcatel ONETOUCH IDOL 2 telefonunuz açılmadığında çalışmadığında neler yapabileceğiniz konusunda bilgiler paylaşacağız.  

Alcatel telefonda açılış sorunu açılmıyor

Alcatel ONETOUCH IDOL 2 telefonu açamıyorum

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Alcatel ONETOUCH IDOL 2 telefon modeli açılmadığında aşağıda yayınlayacağımız önerileri deneyebilirsiniz; SIM kartınız bozulmuş olabilir, farklı bir sim kart deneyerek bu sorunun varlığını kesinleştirebilirsiniz. Eğer sim kart hatası varsa yapmanız gereken en yakın kullandığınız GSM operatörüne başvurarak sim kartınızın yenisi almaktır.

Eğer sim kartınız çalışıyorsa PIN kodunuzu doğru girdiğinizden emin olunuz. PIN kodu telefonunuzu yabancı ellere karşı koruyan 🙂 bir güvrnlik önlemidir. PIN kodunuzu hatırlamıyorsanız yine kullandığınız GSM operatörünün müşteri hizmetlerini arayınız.

PIN kodu ardından size telefon PUK kodunu isteyecektir. Eğer 10 defa yalnış girdiğinizde telefon hattınız kitlenecektir. PUK kodunu öğrenmek için ilgili GSM’e başvurunuz. Ayrıca telefon parçalarını tam olarak yerine oturmadığında da telefonunuz çalışmayabilir. Peki bu parçalar hangisidir.

Sim kart yuvası tam oalrak oturmamışsa, batarya yerine oturmadı ise arka kapak yerine oturmadığından dolayı batarya yerinden oynamışsa telefonunuz çalışmayabilir.

Yukarıdaki işlemleri yaparak Alcatel ONETOUCH IDOL 2 telefonunzu yeniden çalıştırmaya çalışınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 23:54

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak